درختان و گیاهان باغ شاهزاده ماهان احیا می گردد

به گزارش شیوا مارکت، درختان و فضای سبز باغ شاهزاده ماهان کرمان با مشارکت کارگروه کشاورزی دانشگاه شهید باهنر و پایگاه تاریخی باغ شاهزاده ماهان احیا می گردد.

درختان و گیاهان باغ شاهزاده ماهان احیا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به اینکه زمستان فصل استراحت و خواب درختان و گیاهان محسوب می گردد و این فصل فرصتی برای رشد آفات و بیماری ها در گیاهان و درختان است از همین رو، احیاء درختان باغ شاهزاده ماهان در دستور کار نهاده شد.

فوزیه فرح بخش مدیر پایگاه باغ شاهزاده ماهان با اعلام این مطلب گفت: پس از جلسات متعددی که با یک کارگروه کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان صورت گرفت، قرار شد که همکاری پایگاه و این کارگروه کشاورزی و بانظارت مهندس صفایی ناظر عالی باغ های جهانی ایرانی احیاء فضای سبز و درختان و گیاهان باغ شاهزاده ماهان انجام گیرد.

او اضافه کرد: این کارگروه مشترک با همکاری پایگاه باغ شاهزاده ماهان از ابتدای تیرماه فعالیت خود را روی درختان و گیاهان باغ شروع نموده اند به طوری که هم اکنون نیز درحال هرس درختان هستند تا از آفات، قارچ ها و بیماری هایی که در فصل زمستان رشد می نمایند جلوگیری نمایند.

فرح بخش همچنین تاکید نمود: فعالیت مشترک کارگروه کشاورزی دانشگاه باهنرکرمان و پایگاه که از ابتدای تیرماه شروع شده اسفندماه امسال به سرانجام می رسد.

مدیر پایگاه باغ شاهزاده ماهان همچنین از احیاء گلخانه باغ اشاره نمود و گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در باغ شاهزاده ماهان انجام شده احیاء گلخانه ای در جوار باغ است. تا در فصل درختکاری گیاهان برای کاشت و قلمه زنی آماده شوند.

او گفت: جدای از احیای فضای سبز و درختان باغ شاهزاده ماهان، پایگاه مرمت دیواره های سنگ چین اطراف باغ را انجام داده و همچنین مرمت آجرفرش پشت بام سردر ورودی باغ و مرمت ستون های سردر نیز به سرانجام رسیده است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10046

به "درختان و گیاهان باغ شاهزاده ماهان احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درختان و گیاهان باغ شاهزاده ماهان احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید