در انتظار جواهرات تراش خورده 2020

به گزارش شیوا مارکت، روزنامه هفت صبح - صوفیا نصرالهی: سال 2019 لااقل به لحاظ سینمایی از 2020 چشم انداز بهتری داشت. موقعی که بهترین فیلم های سال 2019 را ردیف می کردیم حتی بدون توجه به فیلم های مستقل خوبی که بعدتر نظر ها به آن ها جلب شد، مثل فیلم پادشاه دیوید میچود یا ـجواهرات تراش نخورده برادران سفدی یا انگل بونگ جون هو، با توجه به اسامی می دانستیم که 2019 سال سینمایی درخشانی خواهد بود. مارتین اسکورسیزی فیلم ساخته بود و کوئنتین تارانتینو. جوردن پیل با فیلم قبلی اش نشان داده بود استعداد تازه وارد سینماست و او هم فیلم داشت. فیلم های ابرقهرمانی هم مثل هر سال زیاد داشتیم و چندتا از آن ها بهتر از حد انتظار ظاهر شدند.

در انتظار جواهرات تراش خورده 2020

اما هالیوود هم مثل سینمای ایران است. بعد از یک سال سینمایی با اسامی عظیم و فیلم های خوب معمولاً سال بعدی آن چنان پرشور نخواهد بود. سال جاری از اسامی خیلی عظیم خبری نیست. فهرست فیلم ها نشان می دهد که بیشتر باید منتظر آثار علمی - تخیلی و ابرقهرمانی باشیم. از میان ابرقهرمانی ها البته زن شگفت انگیز (واندروومن) جدید پنی جنکینز می تواند جالب توجه باشد.

بین این همه فیلم ترسناک و علمی - تخیلی هم لابد چندتا فیلم خوب پیدا می شود. مثلاً همین حالا فیلم نامریی ساخته لی واتل توانسته توجه منتقدان را به خودش جلب کند. لی وانل قسمت سوم فیلم موذی را کارگردانی نموده بود و خودش هم بازیگر چند فیلم وحشت است.

الیزابت ماس نقش اصلی فیلم را بازی می نماید و داستان زنی است که بعد از مرگ نامزد سوءاستفاده گرش حس می نماید توسط روح او تعقیب می شود. منتقدان معتقدند که این فیلمی هوشمندانه با بازی های خوب و مهم تر از همه واقعاً ترسناک است. فیلم مرد نامریی ثابت می نماید که گاهی اوقات اگر منبع تان مصالح کلاسیک باشد با یک برداشت باشکوه می توانید از آن برای ادامه دادن سری فیلم های تان، اما به شیوه ای تر و تازه بهره ببرید.

بازی ماس و تمرکز فیلم روی تجربیات او هم جزو نکات مثبت فیلم است. اما به دلیل زمان اکران فیلم، بعید است که جزو فیلم های مهم فصل جوایز باشد. ماه آینده می توانستیم فیلم جدید جیمز باند را هم ببینیم که کرونا همه برنامه های سینما ها را به هم ریخت. این یک فهرست اولیه از فیلم هایی است که در ماه های آینده سال 2020 امیدواریم ببینیم و گمان می کنیم در فصل جوایز آینده هم تحسین شوند.

اولین گاو (First Cow)

  • کارگردان: کلی رایکارد

فیلم در جشنواره های تلورید و برلین به نمایش درآمده و از منتقدان امتیاز 90 از 100 را کسب نموده است. کلی رایکارد سال 2016 با فیلم زنان مصمم (Certain Women) توجه ها را به خودش جلب کرد. آن فیلم درامی درباره چند زن بود و این یکی درامی مردانه است. فیلمنامه فیلم را خود ریچارد به همراه جاناتان ریموند بر اساس رمانی از ریموند نوشته اند. اسم اصلی رمان نیمه زندگی است. داستان آشپزی که به غرب سفر نموده و به گروهی از تله گذاران پوست خز پیوسته است. او در میان آن ها پیروز می شود با یک مهاجر چینی ارتباط برقرار کند. مردان باید با هم همکاری نمایند، اما واقعیت این است که تجارت همه آن ها به مالک زمین ثروتمندی بستگی دارد که صاحب یک گاو شیرده است. رایکارد در سال های اخیر یکی از مهم ترین فیلمسازان زن جریان هنری بوده است.

برای مردن زود است (No Time to Die)

  • کارگردان: کری جی. فوکوناگا

بعد از چند فیلم جیمز باند که سام مندس کارگردانی شان کرد، حالا قرعه به نام فوکوناگا افتاده است. این بیست و پنجمین فیلم از سری فیلم های جیمز باند است. مشهورترین جاسوس دنیا و یکی از پرهوادارترین سری فیلم های جاسوسی. در این قسمت جدید که قرار است آخرین نقش آفرینی دنیل کریگ در نقش جیمز باند هم باشد، باند سرویس مخفی را ترک می نماید، اما آرامش او چندان دوام نمی یابد، چون دوست قدیمی اش فلیکس لیتر از سازمان سیا سروکله اش پیدا می شود و از او یاری می خواهد. باند به دل جریان اسرارآمیزی می افتد که در آن کاراکتری شریر با جدیدترین تکنولوژی های خطرناک، مغز متفکر جریان است. به جز دنیل کریگ، رامی مالک و لتا سیدو هم در جدیدترین جیمز باند جلوی دوربین رفته اند.

آرتمیس فاول (Artemis Fowl)

  • کارگردان: کنت برانا

کنت برانا کارگردان انگلیسی در تئاتر و سینما به خاطر برداشت های شکسپیری اش شهرت پیدا کرد، اما در سال های اخیر فیلم های سرگرم نماینده ای مثل قتل در قطار سریع السیر شرق هم ساخته که البته چندان مورد توجه قرار نگرفتند. آرتمیس فاول یک فیلم ماجراجویانه علمی - تخیلی است که بر اساس اولین قسمت از یک سری رمان به همین نام نوشته اوین کولفر نویسنده ایرلندی کتاب های بچه ها ساخته شده است.

فیلم داستان سفر یک نوجوان 12 ساله نابغه به اسم آرتمیس فاول است. آرتمیس از نوادگان خاندانی است که همه شان مغز های متفکر جنایت بودند. او به دنبال پدرش می شود که به طرز اسرارآمیزی ناپدید شده است. او یک پری لپرکان را می رباید تا شاید در این جست وجو یاریش کند. فیلم قرار است به صورت سه بعدی و آیمکس اکران شود. کنت برانا البته توانایی هایش را در اقتباس های ادبی نشان داده است و آرتمیس فاول می تواند دوباره برانا را به بازی برگرداند. جودی دنچ و جاش گد بازیگران فیلم هستند.

تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick)

  • کارگردان: جوزف کوزینسکیح

از همان تریلرش اگر اهل اکشن باشید، دلتان برای دیدنش می رود. به خصوص اگر هوادار تاپ گان تونی اسکات هم باشید. همچنان تام کروز ستاره اصلی فیلم است. در فقدان تونی اسکات حالا جوزف کوزینسکی دست به ساخت دنباله ای برای فیلم تاپ گان زده و اسم کاراکتر اصلی فیلم یعنی ماوریک را هم به آن اضافه نموده است. کوزینسکی را با فیلم هایی مثل فراموشی (Oblivion) و تن ها شجاعان می شناسیم. اکشن ساز خوبی است و برای همین می شود امید داشت که فیلم تاپ گان: ماوریک هم اثر خوبی از کار دربیاید.

خود تام کروز کنار جری بروگهایمر، جزو تهیه نمایندگان فیلم است. تام کروز و وال کیلمر همان نقش هایی را بازی می نمایند که در فیلم اول هم بر عهده داشتند. در قسمت جدید بعد از 30 سال خدمت به عنوان خلبان تراز اول در نیروی هوایی، ماوریک میچل می خواهد در یک آزمایش شجاعت شرکت کند و رتبه خودش را ارتقا بدهد.

باور (Tenet)

  • کارگردان: کریستوفر نولان

احتمالاً دوستداران سینما بیشتر از هر فیلم دیگری در سال 2020 انتظار فیلم جدید نولان را می کشند. هویت ون هویتما، مدیر فیلمبرداری فیلم از تلفیق آیمکس و فیلم هفتاد میلی متری برای این پروژه نولان استفاده نموده و همین خبر کافی است که به خصوص از لحاظ بصری به فیلم جدید نولان امید ببندیم. رابرت پتینسون، بازیگر فیلم است و می گوید آن ها مجبور بوده اند در یک اتاق دربسته فیلمنامه را بخوانند تا چیزی به بیرون درز نکند. باور فیلمی حماسی - جاسوسی است که درباره سفر در زمان، جاسوسان بین المللی و تکامل است. مردی می خواهد با سفر در زمان و تولد مجدد از وقوع جنگ دنیای سوم جلوگیری کند. از خلاصه داستان فیلم بیش از این چیزی دستگیرمان نمی شود.

جادوگر ها (The Witches)

  • کارگردان: رابرت زمه کیس

جادوگرها یک فیلم کمدی فانتزی سیاه است. پیش تر سال 1990 هم فیلم دیگری به همین نام از روی کتاب رولد دال اقتباس شده بود. رولد دال کتاب جادوگرها را سال 1983 نوشت. سال غ 2008 اول گیلر مودل تورو بود که به اقتباس از این رمان رولد دال علاقه نشان داد. البته دل تورو می خواست فیلم را به شیوه انیمیشن بسازد، اما 10 سال بعد از آن دل تورو تهیه نماینده فیلم شد و زمه کیس را استخدام کردند تا فیلم را بسازد. فیلم داستان خیالی ترسناک و بامزه یک پسربچه هفت ساله است که با مادرعظیمش در یک هتل زندگی می نماید و به طور اتفاقی به کنفرانس جادوگر ها راه پیدا می نماید. جادوگر عالی مرتبه پسربچه را تبدیل به موش می نماید.

تل ماسه (Dune)

  • کارگردان: دنی ویلنوو

فیلمنامه تل ماسه را ویلنوو به همراه اریک راث و جان اسپیتس نوشته و اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته فرانک هربرت است که سال 1965 منتشر شد. داستان فیلم در آینده دور اتفاق می افتد. دوک لتو آتریدیس نظارت بر سیاره صحرایی آراکیس را می پذیرد. آنجا تنها منبع اسپایس است؛ دارویی که عمر بشر را زیاد می نماید و به فکر او سرعت می بخشد. اما این موقعیت در حقیقت تله پیچیده ای است که دشمنان دوک برایش طراحی نموده اند. از این کتاب یک بار سال 1984 دیوید لینچ فیلمی ساخت و سال 2000 هم مینی سریالی بر مبنای آن ساخته شد. تیموتی شالامه نقش دوک لتو آتریدیس را بازی می نماید. ربکا فرگوسن هم نقش مادر او را خواهد داشت.

داستان وست ساید (West Side Story)

  • کارگردان: استیون اسپیلبرگ

عظیم ترین کارگردانی که سال جاری از او فیلم خواهیم دید. این فیلم بازسازی مهم ترین موزیکال تاریخ سینماست. فیلم اصلی داستان وست ساید که رابرت وایز و جروم رابینز ساخته بودند، محصول 1961 خودش اقتباسی از نمایشی در برادوی بود. حالا اسپیلبرگ به همراه همکار فیلمنامه نویس اش، تونی کوشنر اقتباس دیگری از آن نمایشنامه نموده اند که گویا بیشتر از فیلم رابرت وایز به آن وفادار است. داستان وست ساید ماجرای یک عشق ممنوعه است. داستان رقابتی بین جتز و شارکز که دو دسته از نوجوانان در خیابان ها هستند و پیشینه های نژادی متفاوتی دارند. اما این وسط تونی و ماریا به رغم اختلافات در شهر نیویورک دهه 50 میلادی عاشق یکدیگر می شوند.

منک (Mank)

  • کارگردان: دیوید فینچر

این فیلم بیوگرافیک داستان زندگی هرمن جی. منکیویچ را روایت می نماید. کسی که به همراه اورسن ولز، فیلمنامه شاهکار سال 1941 یعنی همشهری کین را نوشت و البته همکاری پرسروصدا و پرحاشیه ای داشتند. چهار فیلم اخیر دیوید فینچر هر کدام حداقل یک نامزدی اسکار داشته اند. این حکایت هالیوودی مملو از خیانت و توطئه و الهام است. آتیکوس راس و ترنت رزنر، همکاران قدیمی فینچر در کار های قبلی اش موسیقی متن این فیلم را می سازند. فیلمنامه فیلم را جک فینچر، پدر دیوید فینچر نوشته است که از روزنامه نگاران و فیلمنامه نویسان قدیمی است.

پست فرانسوی (The French Dispatch)

  • کارگردان: وس اندرسون

اسم وس اندرسون که می آید باید انتظار یک دنیا فانتزی و جذاب را بکشیم. یک فیلم اپیزودیک که در نسخه ای خیالی از فرانسه دهه بیست می گذرد و گزارش هایی را از آخرین مقاله یک نشریه آمریکایی روایت می نماید. می گویند فیلمنامه ای عاشقانه برای روزنامه نگاران است. وس اندرسون تا امروز هفت بار نامزد اسکار شده است. به نظر می رسد به رغم اکران تابستانی، این یکی هم فیلمی باشد که بشود برای فصل جوایز رویش حساب باز کرد. فیلم پر است از بازیگران برنده اسکار و از تریلرش که منتشر شده، به نظر می رسد چند کاراکتر جذاب وس اندرسونی هم داشته باشد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی | تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

منبع: برترین ها
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21220

به "در انتظار جواهرات تراش خورده 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در انتظار جواهرات تراش خورده 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید