در این کشور فرمان عفو عمومی صادر شد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : رئیس شورای حاکمیتی سودان امروز جمعه با صدور فرمان عفو عمومی دارندگان سلاح و محکوم شدگان ا عضو گروه های شبه نظامی این کشور و شرکت کنندگان در عملیات های نظامی علیه حکومت سودان را عفو کرد.

در این کشور فرمان عفو عمومی صادر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان، فرمان عفو عمومی را برای همه کسانی که قبلا علیه دولت این کشور سلاح حمل می کردند، صادر کرد.

خبرگزاری دولتی سودان(سونا) گفت: این فرمان شماره 249 سال 2020 شامل کسانی است که اسلحه به دست گرفتند یا در هر یک از عملیات های نظامی یا جنگی شرکت کردند یا در هرگونه گفتار و رفتار مربوط به انجام عملیات جنگی، سهیم بودند.

بر اساس این گزارش، تصمیم مذکور از تاریخ امضای آن لازم الاجراست؛ اما افرادی را که از سوی دیوان کیفری بین المللی برایشان قرار بازداشت صادر شده یا کسانی که به جرم نسل کُشی و جنایت علیه بشریت با اتهامات یا دادخواست های کیفری روبرو هستند و همچنین آنهایی که با احکام مربوط به حقوق خصوصی و قصاص روبرو هستند، مشمول این تصمیم نمی شوند.

دولت سودان در اوایل اکتبر گذشته، توافق صلحی را با تعدادی از جنبش های مسلح این کشور امضا کرد تا از این طریق به دهه ها کشمکش و درگیری در مناطق دارفور، کردفان جنوبی و جنوب نیل آبی در این کشور خاتمه دهد که منجر به آواره شدن میلیون ها نفر و کشته شدن صدها هزار نفر شده بود.

در مراسم توافق صلح که در جوبا برگزار گشت، رؤسای کشورهای چاد، جیبوتی، سومالی و نخست وزیران مصر و اتیوپی، وزیر انرژی امارات متحده عربی و فرستاده ویژه آمریکا به دو کشور سودان و جنوب سودان و نمایندگانی از تعدادی از کشورهای غربی حضور داشتند.

توافق صلح سودان زمینه را برای انجام اصلاحات در ساختار موسسه نظامی و ادغام گروه های مسلح در نیروهای مسلح این کشور فراهم می کند.

مجله باهام: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25330

به "در این کشور فرمان عفو عمومی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این کشور فرمان عفو عمومی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید