دستور العمل آموزشی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی 98-99 منتشر شد

به گزارش شیوا مارکت، معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دستور العمل آموزشی دانشگاه علمی کاربردی را منتشر کرد.

دستور العمل آموزشی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی 98-99 منتشر شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دستور العمل آموزشی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی 98-99 توسط مختار جلالی جواران معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی ابلاغ شد.

با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت کیفیت آموزش های مهارتی و همچنین تداوم برنامه آموزشی دانشگاه در قالب آموزش های مجازی و غیر حضوری وهمچنین مشخص ضوابط برای شرایط فعلی و اجرای سند ابلاغی دهم فروردین معاونت آموزشی وزارت علوم مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و ادامه فعالیت های آموزشی به صورت مجازی و غیر حضوری شرایط آموزشی دانشجویان علمی کاربردی مشخص تکلیف می گردد.

مهلت ویرایش انتخاب واحد تمدید شد

در راستای کاهش هر گونه مراجعه حضوری بازده زمانی ویرایش انتخاب واحد و همچنین مهمانی به مدت یک هفته پس از عادی شدن شرایط فعلی تمدید خواهد شد. با توجه به شرایط خاص ایران و دنیا به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی دروس عمومی، مهارت های مشترک، دروس صرفا نظری پایه و اصلی به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار خواهد شد. انتظار می رود اهتمام و اقدام لازم برای مشارکت حداکثری به منظور تداوم وظایف آموزشی تا عادی شدن شرایط از سوی روسای واحد های استانی، مراکز آموزشی، مدرسان و دانشجویان در حد مطلوب صورت پذیرد.

رعایت مقررات و ضوابط برگزاری کلاس های مجازی و غیر حضوری و همچنین کلاس های حضوری اهمیت ویژه ای داشته و ضرورت دارد واحد های استانی ضمن نظارت دقیق بر کمیت و کیفیت کلاس های غیر حضوری شرایط لازم را برای برگزاری هر چه مطلوب تر این کلاس ها را فراهم نمایند. ضمن این که بهره مندی از زیر ساخت های برگزاری آموزش مجازی و غیر حضوری با نظارت و تایید واحد استانی بلامانع است.

آموزش ترکیبی دروس نظری مجاز است

به منظور ارائه مطلوب و کامل سرفصل دروس ادامه برگزاری دروس نظری به صورت کاملا غیر حضوری و مجازی با تشخیص رئیس واحد استانی و امکان ارائه دروس نظری به صورت ترکیبی، مجازی و حضوری با رعایت مسائل بهداشتی و پس از کسب مجوز های لازم مجاز است.

به منظور حفظ کیفیت آموزشی وتفاوت ماهوی دوره های مهارتی کلاس های دروس عملی و کارگاهی صرفا به صورت حضوری برگزار می گردد بنابراین برای برگزاری حضوری کلاس ها پس از عادی شدن شرایط ضرورت دارد. تهمیدات لازم از قبیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از کلاس های عظیم ودارای تهویه مناسب و چینش جایگاه های کلاسی با فاصله از هم دسترسی دانشجویان به امکانات بهداشتی وملزمات ضد عفونی همچنین ضد عفونی کردن آزمایشگاه، کارگاه و تجهیزات مرتبط قبل و بعد از حضور دانشجو صورت پذیرد. مبنای پرداخت حق التدریس دوره های غیرحضوری و مجازی با احتساب مدت زمان فعالی مدرسان، تابع ضوابط پرداخت حضوری و یکسان است.

حذف یک یا چند عنوان درسی بدون توجه به رعایت حداقل واحد های انتخابی در نیم امسال و حتی حذف کامل واحد های درسی در این نیم سال با تقاضای دانشجو از 26 خرداد تا 3 مرداد مجاز است؛ و نیم سال حذف شده جزو سنوات تحصیلی دانشجو نیست.

افزایش مدت سنوات دانشجویان تا 5 نیم سال تحصیلی

به منظور تسهیل و تسریع ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان حداکثر مدت سنوات تحصیلی دوره های کاردانی فنی، کاردانی حرفه ای، کارشناسی حرفه ای و مهندسی فناوری برای تمامی دوره ها با افزایش یک نیم سال جمعا به مدت 5 نیم سال تحصیلی اعلام شده تبعا در صورت احتیاج به اخذ سنوات بیشتر باید طبق روال سابق مراتب به وسیله کمیسیون موارد خاص و شورای آموزشی واحد های استانی درخواست و پیگیری گردد.

برگزاری عمومی دروس تابستان امکان ندارد

به منظور حفظ کیفت آموزشی و رعایت دستور العمل های فاصله گذاری اجتماعی و عدم امکان برگزاری آزمون انتها نیم سال در زمان مقرر ناگزیر به بسط زمانی نیم امسال بوده و با استمرار شرایط حاضر امکان برگزاری عمومی دروس تابستان متصور نیست.

شروع امتحانات انتها ترم از 19 مرداد ماه

انتها کلاس های نیم سال دوم تحصیلی 98-99، 17 مرداد و بازده زمانی امتحانات نیز از 19 تا 31 مرداد خواهد بود. تمام قوانین و مقررات ابلاغی دانشگاه باستثناء شرایط اعلامی فوق در نیمسال دوم 99-98 جاری و لازم الاجرا است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18923

به "دستور العمل آموزشی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی 98-99 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور العمل آموزشی دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی 98-99 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید