دستور بازداشت نواز شریف برای بار دوم صادر شد

به گزارش شیوا مارکت، سازمان بازرسی ملی پاکستان بار دیگر حکم بازداشت نخست وزیر سابق پاکستان را به دلیل همکاری نکردن با این سازمان صادر کرد.

دستور بازداشت نواز شریف برای بار دوم صادر شد

به گزارش به نقل از اسپوتنیک، سازمان ملی بازرسی پاکستان حکم بازداشت نواز شریف، نخست وزیر سابق این کشور، را برای بار دوم در ارتباط با پرونده زمین خواری صادر کرد.

نواز شریف که در حال حاضر در لندن به سر می برد، متهم است به طور غیرقانونی به گروه جانگ یک شرکت رسانه ای مستقل، زمینی را اجاره داده است که گفته می شود در زمان واگذاری زمین های مورد نظر نواز شریف و خانواده او بزرگترین ذی نفعان این واگذاری بودند.

دفتر ملی بازرسی پاکستان در این خصوص گفت حکم بازداشت نواز شریف در ارتباط با پرونده اجاره زمین به گروه جانگ صادر شده است. اطلاعیه و پرسشنامه در ارتباط با این پرونده به نواز شریف تحویل داده شده، اما هیچ پاسخی از سوی او که در لندن برای معالجه به سر می برد، دریافت نشده است.

به گفته مقامات، این حکم بازداشت به دلیل همکاری نکردن نواز شریف با سازمان ملی بازرسی پاکستان صادر شده، زیرا به گفته آنها، او حتی با تیم اعزامی از سوی این سازمان هم حاضر نشده است ملاقات کند.

پس از آنکه در ماه دسامبر سال 2018 نواز شریف به هفت سال زندان به اتهام فساد اداری متهم شد دادگاه پاکستان درخواست او را برای معالجه در خارج از کشور تأیید کرد. گفته می شد شرایط جسمانی او مساعد نیست. نواز شریف در ماه نوامبر 2019 با تامین وثیقه پیروز شد از کشور خارج شود.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19323

به "دستور بازداشت نواز شریف برای بار دوم صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور بازداشت نواز شریف برای بار دوم صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید