دعوت ملک سلمان و ولیعهد ابوظبی از یمنی ها برای مذاکره در عدن

به گزارش شیوا مارکت، بعد از تسلط شورای انتقالی یمن (نیروهای مورد حمایت امارات) بر عدن پادشاه عربستان و ولیعهد ابوظبی دیدار و طرف های یمنی ها در عدن را به مذاکره دعوت کردند.

دعوت ملک سلمان و ولیعهد ابوظبی از یمنی ها برای مذاکره در عدن

در نشست بین ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در مکه که در حضور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان انجام گرفت دو طرف از گروه های هم پیمان در عدن خواستند به حمایت از منافع یمن بپردازند.

ولیعهد ابوظبی اظهار کرد، امارات و عربستان با هم در مقابله با قدرت هایی که امنیت منطقه را تهدید می نمایند، در یک خندق هستند.

در این دیدار دو طرف ضمن پرداختن به روابط برادرانه محکم دو کشور به آنالیز اوضاع منطقه به خصوص تحولات یمن و کوشش ها برای حل مشکل این کشور پرداختند.

محمد بن زاید عربستان را ستون اصلی امنیت منطقه و ثبات آن و سوپاپ اطمینان و امنیت آن در رویارویی با خطرات و تهدیدات دانست و اضافه نمود، عربستان تاثیر زیادی در منطقه و دنیا دارد.

ولیعهد امارات اضافه نمود، عربستان و امارات با هم با قدرت و اصرار معتقدند در یک خندق هستند و حق ملت هایشان برخورداری از امنیت و ثبات و پیشرفت است.

محمد بن زاید ادعا کرد، ائتلاف عربی برای بازپس گیری مشروعیت در یمن به رهبری عربستان از زمان تاسیسش در سال 2015 نقش تاریخی در توقف کوشش ها برای ربودن یمن ایفا و به منظور برخورداری ملت یمن از توسعه و پیشرفت عمل نموده است و این ائتلاف در کنار ملت یمن در جهت تحقق منافع کنونی و آینده شان خواهد ماند.

ولیعهد ابوظبی بر توافق دو کشور در درخواست فوری از طرف های یمنی برای انجام مذاکرات و در نظر دریافت منافع کشورشان تاکید نمود و از درایت عربستان در دعوت از این گروه ها برای انجام مذاکره در عربستان تشکر کرد و آن را در جهت تحقق تضمین همبستگی و وحدت یمنی ها دانست زیرا که مذاکره تنها راهکار اختلافات داخلی یمنی هاست.

وی از طرف های درگیر یمنی خواست فرصت را غنیمت شمرده و از این دعوت کریمانه استقبال نموده و به توافقی در جهت منافع عالی یمن برسند.

ملک سلمان پیش از این دیدار با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن دیدار و به آنالیز تحولات یمن پرداخته بود.

پادشاه عربستان اقدامات شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات را که تاسیسات نظامی و امنیتی و غیرنظامی را هدف گرفته بودند، محکوم و بار دیگر بر حمایت ریاض از منصور هادی تاکید نمود.

علی بن شحنه، عضو شورای سیاسی جنبش انقلابی جنوب به المیادین گفت، دیدار ملک سلمان و ولیعهد امارات جهت حل و فصل بازی بین عربستان و امارات بود و آنچه در عدن رخ داد یک نمایش مسخره بود.

عیدروس الزبیدی، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن نیز پیشتر هیچ اشاره ای به آمادگی نیروهایش برای خروج از مواضع تحت کنترل گرفته خود ننموده بلکه تهدید نموده بود دیگر مناطق جنوب را هم بعد از آزادسازی عدن پس می گیرد. ،ایسنا

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8958

به "دعوت ملک سلمان و ولیعهد ابوظبی از یمنی ها برای مذاکره در عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت ملک سلمان و ولیعهد ابوظبی از یمنی ها برای مذاکره در عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید