واشنگتن پست:سعودی و امارات در حال مهار آمریکا از افزایش تنش با ایران

به گزارش شیوا مارکت، فارس نوشت: یک روزنامه آمریکایی با بیان اینکه عربستان سعودی و امارات در حال مهار کردن آمریکا از درگیری با ایران هستند، نوشت آنها دیگر قصد ندارند واشنگتن را به جنگ با تهران بکشانند.

واشنگتن پست:سعودی و امارات در حال مهار آمریکا از افزایش تنش با ایران

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش روزنامه واشنگتن پست در یادداشتی به آنالیز ادعای مذاکرات مخفیانه کشورهای عربی با جمهوری اسلامی ایران جهت کاهش تنش های منطقه ای پرداخته و نوشت این بار به نظر می رسد کشورهای عربی مشغول مهار کردن آمریکا و ممانعت از کشاندن منطقه به درگیری های احتمالی هستند.

در ابتدای این یادداشت، ضمن اشاره به گزارشدیروز نشریه وال استریت ژورنال مبنی بر کوشش های چراغ خاموش کشورهای عربی جهت ترمیم روابط با ایران، ذکر شده است: این در حالی است که دولت [دونالد] ترامپ [رئیس جمهور آمریکا] به افزایش خصومت ها با ایران ادامه می دهد.

این روزنامه با بیان اینکه بسیاری از تحلیلگران ابتدا گمان می کردند عربستان سعودی و امارات عربی متحده کوشش نمایند تا آمریکا را به ایجاد درگیری منطقه ای جدید علیه ایران بکشانند، نوشت: اما عربستان سعودی و امارات، آمریکا و ایران را به جنگ نکشاندند و نشان دادند که کشورهای عربی بیشتر از بعضی تحلیلگران سیاسی درباره جنگ با ایران شک دارند، و حتی شاید آنها واقعا منبع مهار [آمریکا] هستند.

واشنگتن پست ضمن اشاره به وقوع حادثه برای نفتکش اماراتی در خلیج فارس و عملیات یگان های پهپادی یمن علیه تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی، شرح داد: اگر متحدان حاشیه خلیج [فارس] آمریکا واقعا خواهان جنگ با ایران بودند، دو حادثه می توانست برای هُل دادن ایالات متحده به این خصومت ها به کار بیاید.

نویسنده این یادداشت با در نظر دریافت درخواست علنی امارات برای گفت وگوی جامعه جهانی با ایران و کاهش دخالت در جنگ یمن، به عنوان نشانه ای از بی رغبتی ابوظبی برای وارد شدن به تقابل با تهران، تحلیل کرد: عربستان سعودی و امارات، آمریکا را به جنگ با ایران نکشاندند. آنها به سادگی می توانستند... [اما] در عوض، به نظر می رسد که آنها در حال مهار کردن آمریکا هستند.

این روزنامه با اشاره به سردرگمی تحلیلگران و کارشناسان از تغییر رویه کشورهای عربی، در توجیه تحولات منطقه می نویسد: عده ای می گویند [به دلیل] افزایش کوشش های دیپلماتیک کشورهای خاورمیانه برای به حداقل رساندن خصومت ها است. این مسئله شبیه استفاده دولت ها از اهرم های فشار بر شرکای متحد خود برای دور نگه داشتن آنها از جنگ است.

واشنگتن پست برای ممانعت از تصور مخاطب درباره کوشش اعراب برای بهبود روابط با ایران، نوشت: مهار احتمالی [آمریکا] توسط عربستان سعودی و امارات، دوگانگی بیشتر بر سر جنگ با ایران را در منطقه نشان می دهد. کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس] هنوز با متحد شدن فاصله زیادی دارند و اختلافات بر سر قدرت های عقیدتی-سیاسی، آنها را از تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی قوی باز می دارد.

در پایان این یادداشت نیز با اشاره به اختلافات عربستان سعودی و امارات درباره یمن، ذکر شده است: عربستان سعودی و امارات هستند که شوک جنگ در خلیج [فارس] را [باید] به دوش بکشند. پس دولت های آنها بیشتر از دولت ترامپ درباره تاثیر کلمات و اقدامات فکر می نمایند و نگران چیزی هستند که می بینند.

این مطالب در حالی است که روز گذشته وال استریت ژورنال به نقل از مقام های سعودی، اروپایی و آمریکایی مدعی شد نمایندگان ایران و عربستان سعودی در ماه های اخیر هم به صورت مستقیم و هم از کانال واسطه هایی در عمان، کویت و پاکستان پیغام هایی را میان یکدیگر رد و بدل نموده اند.

310310

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14483

به "واشنگتن پست:سعودی و امارات در حال مهار آمریکا از افزایش تنش با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست:سعودی و امارات در حال مهار آمریکا از افزایش تنش با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید