دفاع تمام قامت برلوسکونی از موسولینی

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : نخست وزیر سابق ایتالیا با حمایت از اقدامات رهبر فاشیست این کشور در زمان جنگ جهانی دوم موجب ناراحتی مقامات سیاسی در ایتالیا شد.

دفاع تمام قامت برلوسکونی از موسولینی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره؛ ستایش سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا از موسولینی در مراسم بزرگداشت کشته شدگان هولوکاست خشم احزاب چپ ایتالیا را به همراه داشته است.

وی که روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت کشته شدگان هولوکاست شرکت نموده بود اظهار کرد: موسولینی در همراهی با ارتش آلمان نازی اشتباه نموده بود اما وی در زمینه های دیگر رهبر توانمدی بود.

وی در ادامه اضافه نمود: سخت است که خود را به جای افرادی گذاشت که در آن موقع تصمیم گیرنده بودند.

برلوسکونی خود را برای انتخابات ماه آینده آماده می نماید و در صدد است تا در راس احزاب راست گرا که ریشه آنها به حزب فاشیست بازمی گردد، به صحنه سیاست برگردد.

وی گفت: واضح است که دولت آن موقع از ترس پیروزی کامل آلمان در جنگ جهانی ترجیح داد با این کشور متحد گردد، تا اینکه با هیتلر مخالفت کند.

به اعتقاد برلوسکونی اعمال قوانین افراطی بزرگترین اشتباه موسولینی بود اما در دیگر زمینه ها عملکرد مناسبی داشت.

اظهارات روز یکشنبه برلوسکونی، مراسم بزرگداشت هزاران یهودی اخراج شده از ایتالیا را کاملا تحت تاثیر قرار داد.

مارکو ملونی، سخنگوی حزب دموکرات با انتقاد شدید از اظهارات برلوسکونی گفت: سیاست های دولت ایتالیا بر پایه مبارزه با نژاد پرستی پایدار بوده و این اظهارات از رهبر سیاسی یک کشور دموکراتیک بعید است.

آنتونیو اینگرویا، رئیس سابق مبارزه با مافیا که اکنون در راس ائتلاف چپ وارد صحنه انتخابات ایتالیا شده است گفت: برلوسکونی باعث بی آبرویی ایتالیا است.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10015

به "دفاع تمام قامت برلوسکونی از موسولینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع تمام قامت برلوسکونی از موسولینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید