دولت جدید انگلیس خود را برای برگزیت بدون توافق آماده می نماید

به گزارش شیوا مارکت، رسانه های انگلیسی از اتخاذ تدابیری در دولت جدید انگلیس به نخست وزیری بوریس جانسون به منظور آمادگی برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خبر دادند.

دولت جدید انگلیس خود را برای برگزیت بدون توافق آماده می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه زوددویچه سایتونگ، در گزارشی نوشت: دولت جدید انگلیس خود را برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا آماده می نماید.

به گزارش رسانه های انگلیسی، دولت جدید انگلیس تحت نخست وزیری بوریس جانسون به سرعت خود را برای یک خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا آماد می نماید. مایکل گوو، وزیر مشاور دولت انگلیس در این باره به ساندی تایمز گفته است که دولت انگلیس بر این عقیده است که بروکسل هیچ توافق جدیدی را مورد مذاکره قرار نخواهد داد.

بر اساس این گزارش، وی گفته است که با یک نخست وزیر جدید، یک دولت جدید و یک شفافیت جدید تکالیف، ما در 31 اکتبر اتحادیه اروپا را بدون اما و اگر ترک خواهیم کرد و هیچ تعویق دیگری برای خروج وجود نخواهد داشت و برگزیت دنبال می گردد.

ساجد جاوید، وزیر دارایی انگلیس هم به ساندی تلگراف گفته است که منابع مالی قابل توجهی مد نظر قرار گرفته شده است تا انگلیس به منظور خروج این کشور از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 ژوئن آماده گردد. به گفته وی با این پول اضافی باید بزرگترین کمپین عمومی همه زمان ها تامین مالی گردد تا از این موضوع اطمینان حاصل گردد که اشخاص و شرکت ها برای خروج بدون توافق کشورشان از اتحادیه اروپا آماده اند. علاوه بر این برای این منظور جاوید تصمیم دارد 500 مرزبان جدید را استخدام کند و زیر ساخت های اطراف بنادر این کشور را مورد آنالیز قرار دهد تا اطمینان حاصل کند که حمل و نقل کالاها می تواند در جریان باشد.

بوریس جانسون، نخست وزیر جدید انگلیس در اولین سخنرانی خود در مجلس این مسئله را آشکار نموده بود که می خواهد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را تحت هر شرایطی در تاریخ مقرر 31 اکتبر اجرایی کند. وی بر لزوم مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت صورت گرفته بین ترزا می و بروکسل تاکید نموده که البته تا به حال این درخواست وی از طرف مقامات اروپایی کاملا رد شده است.

روز شنبه نیز جانسون در منچستر مجددا بر لزوم انصراف اتحادیه اروپا روی طرح توافقی مربوط به مرزهای ایرلند و ایرلند شمالی موسوم به طرح پشتیبان تاکید نمود. وی این را به عنوان شرطی درباره حسن نیت اروپا دانست.

در حال حاضر نتایج یک نظر سنجی موسسه یوگو هم نشان می دهد که محافظه کاران انگلیسی با 6 درصد صعود 31 درصد آراء شهروندان را کسب نموده اند.

انتخاب بوریس جانسون به نخست وزیری انگلیس در شرایطی که این کشور در آستانه خروج از اتحادیه اروپا واقع شده است با واکنش های توأم با نگرانی و دلسردی مقامات اروپایی همراه شده است. رهبران اتحادیه اروپا هشدار داده اند که توافق خروج انگلیس از این اتحادیه قابل مذاکره مجدد نیست.

در سال 2016 دولت انگلیس طی یک همه پرسی موظف شد طی یک برنامه زمان بندی، سال 2018 از اتحادیه اروپا خارج گردد. اما ترس از عواقب مالی و سیاسی آن موجب شد دولت ترزا می کوشش کند برای اجرای تدریجی برگزیت با اتحادیه اروپا توافق نامه ای را امضا کند. اما این توافق نامه پس از چندبار اصلاح نیز نتوانست در مجلس انگلیس رأی بیاورد و خروج این کشور از اتحادیه اروپا هم چنان در هاله ای از سردرگمی واقع شده است.

ناتوانی ترزا می در رسیدن به توافق با بروکسل موجب شد وی استعفای خود را اعلام کند و حالا هم بوریس جانسون با رای اکثریت محافظه کاران به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شده است.

طرحی موسوم به Backstop یا پشتیبان یکی از راه های پیشنهاد شده برای حل مناقشات بر سر مرزهای ایرلند در توافق برگزیت است که با اجرای آن از بازگشت مرز سخت یا همان مرز فیزیکی بین دو ایرلند جلوگیری شده و بریتانیا موظف می گردد برای مدتی محدود در چارچوب مقررات گمرکی اتحادیه اروپا عمل کند.

طرح پشتیبان می تواند از وقوع آتش درگیری دوباره میان دو ایرلند جلوگیری کند. اما این طرح تنها یک راه چاره موقت برای مرز تجاری میان بریتانیا و ایرلند شمالی است. اتحادیه اروپا همیشه تاکید نموده که هیچ تغییری را در توافق منعقدشده با بریتانیا نمی پذیرد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8272

به "دولت جدید انگلیس خود را برای برگزیت بدون توافق آماده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت جدید انگلیس خود را برای برگزیت بدون توافق آماده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید