حزب کارگر: مساله برگزیت را ظرف 6 ماه حل می کنیم

به گزارش شیوا مارکت، حزب کارگر انگلیس، از احزاب اصلی مخالف حزب حاکم این کشور وعده داده که توانایی حل مسئله برگزیت را در 6 ماه دارد.

حزب کارگر: مساله برگزیت را ظرف 6 ماه حل می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پیش نویس طرح حزب کارگر انگلیس، از احزاب اصلی مخالف حزب حاکم این کشور آمده است که در سه ماه به یک توافق معقول برای خروج از اتحادیه اروپا دست یافته و سپس در سه ماه همه پرسی دومی را برای قبول این توافق یا ماندن در اتحادیه اروپا برگزار می نماید.

به نوشته خبرگزاری رویترز در پیش نویس بیانیه حزب کارگر انگلیس آمده است: پس از سه سال مذاکرات نامنظم و به بن بست رسیدن مجلس، دولت کارگر ظرف شش ماه موضوع برگزیت را با یکی از دو راستا سر و سامان خواهد داد.

براساس این گزارش، مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای سال جاری تکمیل گردد، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در مورد وضعیت رابطه سیاسی و مالی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد

به نوشته رویترز، در این بیانیه که هنوز در نشست سالانه حزب کارگر به تصویب نرسیده، تصریح شده که دولت کارگر ظرف سه ماه یک توافق معقول با اتحادیه اروپا را تضمین نموده و ظرف 6 ماه آن را برای همه پرسی در اختیار مردم قرار خواهد داد. قرار است نشست سالیانه حزب کارگر در شهر برایتون برگزار گردد.

این در حالی است که اتحادیه اروپا هفته گذشته به حزب حاکم انگلیس در مورد برگزیت هشدار جدی داد. (جزئیات بیشتر)

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان نیز به تازگی گفته است که شکل کلی یک توافق با اروپا حاصل شده و او محتاطانه به حصول چنین توافقی خوش بین است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10846

به "حزب کارگر: مساله برگزیت را ظرف 6 ماه حل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب کارگر: مساله برگزیت را ظرف 6 ماه حل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید