دیدار پادشاه بحرین با ملک سلمان با موضوع حمله آرامکو

به گزارش شیوا مارکت، فارس نوشت: پادشاه سعودی روز دوشنبه در دیدار با پادشاه بحرین گفت که این کشور می تواند از پس اقدامات خرابکانه که امنیت این کشو را تهدید می کند بر آید.

دیدار پادشاه بحرین با ملک سلمان با موضوع حمله آرامکو

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه رژیم سعودی روز دوشنبه با حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در کاخ السلام جده دیدار کرد.

پادشاه بحرین در این دیدار حمله اخیر به تاسیسات نفتی پالایشگاه آرامکوی سعودی ها را محکوم کرده و این حملات را اقدامی خطرناک برای امنیت و ثبات منطقه و تامین انرژی جهان توصیف کرده و تاکید کرد که بحرین کاملا در کنار عربستان خواهد ایستاد.

پادشاه عربستان نیز در این دیدار از پادشاه بحرین به دلیل احساسات برادرانه قدردانی کرده و بر عمق روابط برادرانه میان دو کشور تاکید کرد و گفت که عربستان سعودی قادر است از پس آثار این اقدام خرابکارانه که امنیت عربستان و ثبات تامین انرژی جهان را تهدید می کند، برآید.

در این دیدار دو طرف درباره تحولات مختلف و چالش هایی که منطقه با آن روبرو بوده و همچنین راه های تقویت امنیت و ثبات منطقه گفت وگو کردند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن شنبه گذشته با 10 فروند پهپاد، تأسیسات نفتی بقیق و خریص وابسته به شرکت آرامکو را هدف قرار دادند که در پی آن به اذعان وزیر انرژی سعودی 5.7 میلیون بشکه تولید نفت این کشور به حالت تعلیق در آمد.

310311

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11000

به "دیدار پادشاه بحرین با ملک سلمان با موضوع حمله آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار پادشاه بحرین با ملک سلمان با موضوع حمله آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید