دیلی بیست، دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب نشینی از اظهارات تند علیه ایران

به گزارش شیوا مارکت، یک رسانه آمریکایی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) به نقل از مقام های این کشور گزارش داده دونالد ترامپ به مشاورانش دستور داده از اظهارات تند علیه ایران عقب نشینی نموده و تأکید نمایند واشنگتن به دنبال جنگ نیست.

دیلی بیست، دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب نشینی از اظهارات تند علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقام های آمریکایی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گفته اند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به تیمش دستور داده از اظهارات تند مطرح شده علیه ایران عقب نشینی نموده و تأکید نمایند واشنگتن به دنبال جنگ با ایران نیست.

دو مقام ارشد آمریکایی و سه منبع مطلع دیگر به روزنامه دیلی بیست گفته اند رئیس جمهور آمریکا از مقام های این کشور خواسته لفاظی ها علیه ایران را ملایم تر نمایند.

مقام های دولت ترامپ در روزهای گذشته بارها تأکید نموده اند دنبال جنگ با ایران نیستند.

روزنامه دیلی بیست نوشته این مسئله نشان دهنده تغییری اساسی در رویکرد دولت ترامپ محسوب می گردد. تنها چند روز پیش، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت در مورد ایران همه گزینه ها از جمله اقدام نظامی روی میز است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم جزو مقام های دولت ترامپ است که ایران را به اقدام نظامی تهدید نموده است.

اما برایان هوک، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه در یک جلسه استماع در کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت در داخل دولت ترامپ هیچ صحبتی از اقدام هجومی علیه ایران مطرح نیست.

هوک گفت: هیچ کس نباید درباره تمایل ما به صلح یا آمادگی مان برای عادی سازی روابط [با ایران]، در صورت دستیابی به یک توافق جامع با این کشور تردید داشته باشد.

دیلی بیست نوشته روایت های متناقضی که مقام های دولت ترامپ در مورد ایران مطرح می نمایند، نمایندگان کنگره آمریکا را هم گیج نموده است.

آنها در هفته های گذشته درباره قصد احتاقتصادی دولت ترامپ برای اغراق در گزارش های اطلاعاتی علیه ایران و سوق دادن آمریکا به سمت درگیری نظامی با ایران ابراز نگرانی نموده اند. حال که گزینه جنگ منتفی است، سوالی که کماکان آنها با آن درگیرند این است: برنامه دولت ترامپ در مورد ایران چیست؟

دیوید سیسیلاین، عضو دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا یکی از بیشمار کسانی است که معتقدند کاخ سفید هیچ برنامه مشخصی در مورد ایران ندارد.

او می گوید: فکر نمی کنم آنها یک هدف نهایی داشته باشند و این برای من خیلی نگران نماینده است. فکر نمی کنم راهبرد مشخصی داشته باشند، ضمن آنکه فکر نمی کنم آنها اهدافشان را تشریح نموده باشند.

تام اقتصادینوسکی، نماینده ایالت نیوجرسی در مجلس نمایندگان آمریکا در جریان جلسه استماع مجلس سنا از برایان هوک درباره راهبرد دولت ترامپ در مورد ایران پرسید.

او پرسید: ما از همه بخش های دولت پیغام های متفاوتی در مورد ایران می شنویم. چیزی که من از شما می شنوم با آنچه از رئیس جمهور می شنوم متفاوت است.

این قانونگذار آمریکایی توضیح داد با آنکه ترامپ در توئیت هایش گفته که به دنبال تغییر رفتار ایران است، هوک از سیاست متفاوتی سخن می گوید. او خطاب به هوک گفت: چیزی که من از شما می شنوم این است که سیاست ما این است که ایران را ورشکست کنیم تا وقتی که آنها مطالبات ما را اجابت نمایند.

برایان هوک در پاسخ توضیح داد دولت ترامپ دو هدف را در مورد ایران دنبال می نماید: خشکاندن منابع اقتصادی ایران برای انجام عملیات های منطقه ای این کشور و آوردن آن پای میز مذاکره. هوک اضافه نمود که رسیدن به یک توافق هسته ای جدید و بهتر راهبرد دولت ترامپ در قبال ایران است.

دولت ترامپ پنجشنبه هفته گذشته ادعا کرد ایران عامل حمله به دو نفتکش در دریای عمان بوده است. این ادعا حتی از سوی متحدان آمریکا هم مورد تردیدهای جدی قرار گرفته است.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7019

به "دیلی بیست، دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب نشینی از اظهارات تند علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیلی بیست، دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب نشینی از اظهارات تند علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید