راست افراطی ها در حال تسخیر مجلس؟

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: نتایج انتخابات مجلس اروپا حاکی از آن است که احزاب اروپاستیز توانستند بیش از 170 کرسی یعنی در حدود 23 درصد از آرا را تصاحب نمایند.

راست افراطی ها در حال تسخیر مجلس؟

یورو نیوز با این مقدمه گزارش داد، نقطه مشترک این احزاب راست افراطی ضدیت آن ها با اتحادیه اروپا است اما فراتر از این اشتراک، هر یک از این حزب ها برنامه هایی دارد که لزوماً منجر به ائتلاف آن ها نخواهد شد.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا که توانست کرسی هایش در مجلس را به 70 تا 75 عدد ارتقا دهد، کوشش خواهد نمود تا احزاب راست گرای افراطی را دور هم جمع کند تا یک گروه 150 نفره از قانون گذاران مجلس اروپا را تشکیل دهد.

سالوینی گفت که تاکنون این مسأله را با سران احزاب راست گرا از جمله مارین لوپن، نایجل فاراژ و ویکتور اوربان مطرح نموده است.

اروپاستیزی باعث شد تا احزاب راست افراط گرا به قدرت برسند اما این احزاب برای اینکه بتوانند سیاست های اتحادیه اروپا را تغییر دهند، باید بتوانند حمایت دیگر گروه های مجلس اروپا را جلب نمایند. برای این کار، احزاب اروپاستیز باید در خصوص مسائل مختلف همسو شوند. مسائلی همچون مسائل پناهندگان تا رابطه با روسیه که مورد اختلاف بسیاری از گروه ها واقع شده است.

احتمال پیوستن ویکتور اوربان، نخست وزیر راستگرای مجارستان به سالوینی بالا است؛ چرا که حزب مردم اروپا به علت اختلاف بر سر مسائل مختلف حضور حزب متبوع او را معلق نموده است. حزب فیدز توانست 53 درصد از آرا را به خود اختصاص دهد و 13 کرسی را در مجلس اروپا کسب کند.

با این حال احتمال می رود مشکل پناهندگان در کشورهای اروپایی از مسائل اختلاف برانگیز این اتحاد گردد. ایتالیا خواستار تقسیم پناهندگان میان کشورهای اتحادیه اروپا است در حالی که کشورهای اروپای شرقی با این طرح به شدت مخالف هستند.

حزب قانون و عدالت لهستان که توانست 23 کرسی را در مجلس اروپا کسب کند اعلام نموده که آماده مذاکره با حزب لگای سالوینی است اما مسأله روسیه در این مذاکرات می تواند مشکل زا باشد. این حزب راست گرا حاضر به قبول رابطه ای محبت آمیز با روسیه نیست. در مقابل احزاب متبوع سالوینی و مارین لوپن خواستار بهبود بخشیدن رابطه با روسیه است.

یکی از بزرگ ترین احزاب اروپاستیز که توانست وارد مجلس اروپا گردد، حزب تازه تأسیس بریگزیت به رهبری نایجل فاراژ است اما اگر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا طبق برنامه پیش رود، آخر ماه اکتبر تمام نمایندگان بریتانیا مجلس اروپا را ترک خواهند کرد.

بعضی از تحلیل گران معتقدند با وجود پیروزی بی سابقه احزاب اروپاستیز، اختلافات اساسی این گروه ها بر سر مسائل ملی گرایانه منجر به عدم ائتلاف آنان و خنثی شدن اثرشان در سیاست های اتحادیه اروپا خواهد شد.

310 310

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6348

به "راست افراطی ها در حال تسخیر مجلس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راست افراطی ها در حال تسخیر مجلس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید