راهنمای خرید کوله پشتی سفر

به گزارش شیوا مارکت، انواع کوله پشتی ها:

اندازه کوله پشتی: واحد اندازه گیری کوله ها لیتر است. شما می توانید بر اساس مدت زمان برنامه، فصل اجرای برنامه، حجم وسایل و تعداد روزهای سفرتان کوله پشتی با اندازه مناسب را انتخاب کنید. در بعضی از کوله ها عدد لیتر به صورت رند و در بعضی به صورت + 5 یا +10 و... تعیین می گردد؛ این عدد + حجم مازاد کوله است که در بالای کوله واقع شده است.

راهنمای خرید کوله پشتی سفر
 1. کوله پشتی های 30 تا 50 لیتری:

این کوله ها اغلب مناسب سفرهای 1 تا 3 روزه هستند.

 1. کوله پشتی های 50 تا 80 لیتری:

این کوله پشتی ها بر اساس منطقه، نوع و فصل سفر برای سفرهای 3 تا یک هفته ای مناسب هستند. این سایز کوله پشتی ها آنقدر کوچک نیستند که نشود وسایل ضروری را با آن حمل کرد و یا آنقدر هم بزرگ نیستند که حمل آن ها سخت باشد.

 1. کوله پشتی های بالای 70 لیتر:
 • این کوله پشتی ها برای سفرهای بیشتر از یک هفته با شب مانی در طبیعت مناسب هستند.
 • هم چنین اگر سفرتان در فصل زمستان است یا احتیاج به حمل آب، غذا و تجهیزات زیاد دارید در این صورت این کوله ها مناسب شما خواهد بود.
 • اگر با بچه ها نیز سفر می کنید حجم این کوله ها برای شما مناسب است.

کوله هایی با پدهای کمری:

پدهای کمری نقش خیلی مهمی در راحتی کوله دارند. این پدهای کمری وزن کوله را از روی شونه های شما برمی دارند و به کمرتون منتقل می نمایند. این نوع کوله ها برای پیمایش های طولانی مناسب خواهند بود.

کوله هایی با قاب داخلی:

بعضی کوله ها داخل شان قابی دارند که باعث حفظ تعادل می شوند. هم چنین از نامتوازن شدن خود کوله هم جلوگیری می نماید. این نوع کوله وزن کوله را در کل بدن منتقل می نمایند تا فقط روی شانه تان نباشد.

کوله هایی با قاب خارجی:

بعضی کوله ها بیرون شان یک قاب خارجی دارند. این کوله ها بیشتر مناسب کسانی است که باید وسیله هایی را به بیرون از کوله شان وصل نمایند. مثلا قایق سواران کایاک بادی، که مجبورند آن را به کوله شان وصل نمایند. از دیگر ویژگی های این کوله تهویه مناسبش است.

کوله های بدون قاب:

این کوله ها به دلیل نداشتن هیچ قابی بسیار سبک هستند. به دلیل سبک بودن این کوله ها حمل آن سرعت شما را در پیمایش ها بالا خواهد برد.

راه دسترسی به وسایل داخل کوله پشتی

 • کوله هایی با دسترسی از بالا: این گونه کوله پشتی ها بیشتر برای کوهنوردی مناسب هستند و برای سفر شاید کمی کلافه تان کند. در طول کوهنوردی شما مدام احتیاج به برداشتن وسایل ندارید و جمع و جور بودن کوله مهم خواهد بود. اما در طول سفر شما به وسایل مختلفی احتیاج پیدا خواهید کرد و گاهی برای برداشتن یک وسیله از ته کوله مجبور خواهید شد کل کوله را به هم بریزید!
 • کوله هایی با جای کیسه خواب: مزیت این نوع کوله ها به نوع بالا این است که شب برای برداشتن کیسه خواب مجبور نیستید کل وسایل تان را بیرون بریزید.
 • کوله های مسافرتی: این نوع کوله ها زیپ سراسری دارند و زیپش مثل چمدان دورتادور کوله رو باز می نماید. در این حالت شما می توانید بدون اینکه همه وسایل داخل کوله را به هم بریزید، به چیزی که می خواهید دسترسی پیدا کنید.

جیب های کوله پشتی

یک کوله مناسب سفر کوله ای با جیب های زیاد است. هرگز کاربرد این جیب ها را دست کم نگیرید زیرا در طول سفر بسیار به کارتان خواهد آمد. کوله های فنی و کوهنوردی اغلب جیب کمتری دارند و برای سفرهای عادی مناسب نیستند.

روکش ضد آب:

اکثر کوله ها معمولا روکش ضد آبی دارند که در زیپی کوچک در پایین کوله وجود دارد. این روکش را می توانید در مواقع بارانی روی کوله بکشید تا از خیس شدن آن جلوگیری کنید. این روکش ها اگر کثیف و خاکی شوند به مرور زمان اثر ضد آبی خود را از دست می دهند. از این رو پیشنهاد می کنیم یک روکش اضافه برای کوله تان تهیه کنید و برای مواقعی که می خواهید کوله تان را به بار تحویل دهید روی آن بکشید تا کوله تان کثیف و پاره نشود.

ترفندهای انتخاب کوله پشتی:

 • در آخر خاطرتان باشد که همواره می توان سبک سفر کرد. اگر به نظرتان این کار سخت است؛ مطلب از چه کوله پشتی استفاده کنم؟ را بخوانید.
 • هرچه کوله تان را بزرگتر انتخاب کنید، بیشتر وسوسه می شوید آن را پر کنید؛ با انتخاب کوله کوچک تر می توانید خود را مجبور به برداشتن وسایل ضروری تر کنید.
 • هنگام خرید کوله پشتی به این توجه کنید که بیشتر سفرهای تان چند روزه و در چه فصولی است. به طور مثال اگر اکثر سفرها تان 3 تا 5 روزه یا در فصول گرم است احتیاجی به داشتن یک کوله 70 لیتری ندارید.
 • پیشنهاد می کنیم برای سفرهای طولانی به جای داشتن یک کوله بزرگ، یک کوله متوسط (مثلا 50 لیتری) و یک کوله یک روزه 15 تا 30 لیتری داشته باشید. کوله بزرگ را می توانید هنگام رفت و برگشت به قسمت بار تحویل دهید و در طول سفر هم در محل اقامت قرار دهید. کوله کوچک هم می توانید با خود در اتوبوس و هواپیما ببرید و در طول گشت های سفر هم از آن بهره ببرید.
 • اگر بهترین کوله پشتی را هم انتخاب کنید و آن رامتناسب با بدن تان تنظیم نکنید، شما را اذیت خواهد نمود. در این راستا مطلب تنظیم صحیح کوله پشتی روی بدن کوهنورد راهنمای شما خواهد بود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: دالاهو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9581

به "راهنمای خرید کوله پشتی سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید کوله پشتی سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید