راه اندازی سایت بالن سواری و خانه دارویی در گرگان

به گزارش شیوا مارکت، سایت بالن سواری گرگان

شهردار گرگان با بیان این که سایت بالن سواری گرگان راه اندازی می شود، گفت: خانه دارویی در خاتمه سال 97 به بهره برداری رسیده و موزه و مرکز اسناد شهرداری نیز به آن جا منتقل خواهد شد. عبدالرضا دادبود در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری در تبادل نظر با خبرنگار مهر اظهار کرد: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته صبح سه شنبه با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد. وی با بیان این که نمایشگاه از تاریخ 23 تا 26 بهمن در محل دائمی نمایشگاه تهران برگزار می شود، در خصوص گردشگری شهری و نقش شهرداری ها در توسعه گردشگری اظهار داشت: یکی از محورهای مهم گردشگری، گردشگری شهری است و با توجه به این که بیش از 70 درصد جمعیت کشورمان ایران در شهرها زندگی می نمایند این موضوع از اهیمت زیادی برخودار است. با خبرنگاران همراه باشید تا در خصوص این خبر و سایت بالن سواری گرگان بیشتر بدانیم.

راه اندازی سایت بالن سواری و خانه دارویی در گرگان

عبدالرضا دادبود اضافه نمود: شهرداری گرگان در دوره جدید مدیریت شهری اقدامات زیادی در زمینه توسعه گردشگری انجام داده و برنامه های محوری متنوعی را در توسعه مباحث مربوط به گردشگری شهری در دستور کار قرار داده است. او با بیان این که اولین قدم در این زمینه تشکیل دفتر توسعه گردشگری در شهرداری گرگان بوده، افزود: همچنین پروژه های متعدد مرتبط با ظرفیت گردشگری شهری و اکوتوریسم و فضاهای تفریحی و سرگرمی تعریف شده است. وی توضیح داد: اکثر پروژه های شهرداری گرگان با موضوع توسعه گردشگری بوده و در مورد سرمایه گذاری در این بخش اقدامات خوبی نیز اجرا شده است. دادبود افزود: در احیاء بافت تاریخی گرگان چندین پروژه را تعریف کردیم که شامل بازسازی و جداره سازی محلات تاریخی، جداره سازی بخش از خیابان امام خمینی (ره)، مرمت خانه تاریخی دارویی و اقدامات مختلف دیگر است.

شهردار گرگان تاکید نمود: خانه تاریخی دارویی در سرانجام سال 97 به بهره برداری رسیده و موزه و مرکز اسناد شهرداری به آن جا منتقل خواهد شد. او همچنین افزود: در حوزه سرمایه گذاری علاوه بر هتل ناهارخوران، در حال اخذ مجوزهای احداث تله کابین هستیم و احداث سورتمه و زیپ لاین هم در دست اقدام است. دادبود با بیان این که سایت بالن سواری گرگان تا 15 اسفند امسال راه اندازی می گردد، شرح داد: دو پروژه بزرگ سرمایه گذاری در حوزه گردشگری داریم که یکی از آن ها به مبلغ 150 میلیارد تومان بوده که یک پارک تفریحی و سرگرمی به همراه شهربازی مدرن است. وی افزود: همچنین یک مجموعه تفریحی با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی به عنوان بازار سنتی اسلامی داریم که بازسازی بازارهای سنتی کشور است. دادبود اضافه نمود: در این بازار فضاهای فرهنگی، باغ فرهنگی، سالن های سینما و سالن همایش و مجموعه های تفریحی در نظر گرفته شده است و عملیات اجرایی این دو پروژه قبل از شروع سال جدید شروع خواهد شد.

شهردار گرگان اظهار کرد: در حوزه گردشگری بین الملل هم اقداماتی توسط شهرداری گرگان از جمله خواهرخواندگی اجرا شده که خواهرخواندگی با کشورهای چین، قراقستان، ترکیه اسپانیا، پرتغال در دستور کار است. وی با اشاره به پروژه های رویداد مکان شهرداری گرگان گفت: برنامه هایی خاصی برای سال آینده در مورد احداث پیاده راه در بافت تاریخی و احیاء میدان شهرداری داریم. وی توضیح داد: گرگان ظرفیت های بالایی در زمینه گردشگری داشته که مورد توجه قرار نگرفته است و شهرداری با برگزاری جشنواره های مختلف از جمله جشنواره پاییز هزارنگ نقش پررنگی در این زمینه خواهد داشت.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: الی گشت
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8705

به "راه اندازی سایت بالن سواری و خانه دارویی در گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سایت بالن سواری و خانه دارویی در گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید