رایزنی برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا، پیگیری کاهش تعرفه گمرکی

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از گمرک ایران، گفت وگوهای دوجانبه گمرک و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به سرپرستی مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران با عضو هیات رئیسه و وزیر گمرک اتحادیه مالی اوراسیا، امروز آدینه 19 بهمن ماه، در مسکو آغاز شد.

رایزنی برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا، پیگیری کاهش تعرفه گمرکی

با توجه به تصویب لایحه الحاق ایران به منطقه آزاد اتحادیه مالی اوراسیا در هیات دولت و تصویب کلیات این لایحه در مجلس شورای اسلامی، مهدی میراشرفی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران و هیات همراه با عضو هیات رئیسه و وزیر گمرک اتحادیه مالی اوراسیا، در مسکو دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار که به منظور رایزنی جهت آماده سازی مقدمات الحاق صورت پذیرفت، مقرر شد پیشنهاد گمرک ایران در زمینه مبادله موافقتنامه شناخت متقابل فعالان مالی مجاز (AEO) و یادداشت تفاهم تبادل الکترونیک اطلاعات از طرف اتحادیه مالی اوراسیا مورد آنالیز قرار گیرد.

از مزایای الحاق به این موافقتنامه، تخفیف های تعرفه ای برای صادرکنندگان ایرانی به کشورهای اتحادیه مالی اوراسیا شامل کشورهای روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس و ارمنستان خواهد بود.

مجموع مساحت کشورها ی عضو این اتحادیه، بیش از 20 میلیون کیلومتر مربع، جمعیت آن بیش از 180 میلیون نفر و فراوری ناخالص داخلی آن در سال 2013 حدود 4 هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) است.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3265

به "رایزنی برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا، پیگیری کاهش تعرفه گمرکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا، پیگیری کاهش تعرفه گمرکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید