روحانی: نمی گذاریم نام گذاری امسال در حد یک نام گذاری باقی بماند؛ آن را اجرایی می کنیم خبرنگاران

به گزارش شیوا مارکت، رئیس جمهور گفت: نمی گذاریم نام گذاری امسال در حد یک نام گذاری باشد بلکه در سراسر ایران آن را انجام می دهیم.

روحانی: نمی گذاریم نام گذاری امسال در حد یک نام گذاری باقی بماند؛ آن را اجرایی می کنیم خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی امروز در مراسم افتتاح طرح های زیربنایی و اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و مناطق آزاد قشم، کیش و ارس، گفت: امروز بیش از 5،800 میلیارد تومان طرح ویژه اقتصادی افتتاح خواهد شد که باعث شکوفایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می شود و برای بیش از پنج هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.

وی بیان نمود: امیدواریم که سال 1400، سال عبور از کرونا باشد و شرایط مناسب تری برای مردم به وجود آید.

روحانی گفت: بسیار خوشحالم که در سال جدید افتتاح های روز های پنجشنبه را آغاز کردیم و تا آخرین فرصت این دولت به حول و قوه الهی این افتتاح ها را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور تاکید کرد: این افتتاح ها علامت بسیار خوبی به عنوان تولید، نشاط ملی و شکست تحریم دشمنانمان است. 58 برنامه در سال 99 داشتیم و امروز پنجاه و نهمین افتتاح را داریم و امیدواریم تا پایان دولت بتوانیم این افتتاح ها را ادامه دهیم.

روحانی با اشاره به اینکه طرح های بسیار مهم و عظیمی را در بخش های پتروشیمی، پالایشگاه ها و در حوزه آب، خاک و سد در این دولت افتتاح کردیم، ادامه داد: همچنین افتتاح طرح بسیار عظیمی در ماه های آینده پیش رو داریم و به صورت ویدئوکنفرانسی با مسئولان پروژه درباره آن صحبت کردیم. این طرح، طرح خط لوله گوره به جاسک است که هزار کیلومتر لوله گذاری است و بسیار برای ما اهمیت دارد.

از امسال صادرات نفت ایران از خلیج فارس و دریای عمان انجام می شود

رئیس جمهور گفت: در تاریخ ایران این اولین بار است که دولتی این افتتاح عظیم را در سال 1400 انجام می دهد و از امسال به بعد صادرات نفت ایران از خلیج فارس و دریای عمان انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: کسانی که اهل سیاست، استراتژی و مسائل امنیت ملی هستند، می دانند که معنای این حرف چیست و تا چه حد این طرح مهم است و از آغاز دولت یکی از تأکیدات بنده به وزیر نفت این بود که چنین طرحی را به ثمر برسانیم.

روحانی متذکر شد: ما در تحریم گرفتار مسئله ای شدیم مبنی بر اینکه لوله های 42 اینچی که برای این کار لازم بود و دارای ویژگی های خاصی است، مورد تحریم قرار گرفت و این لوله ها را به ما نمی دادند و دچار مشکل شدیم و در داخل توانستیم این لوله ها را تولید کنیم و این گره در سال 99 باز و این طرح امسال افتتاح خواهد شد.

رئیس جمهور شرح داد: همچنین احیای دریاچه ارومیه که از طرح های بسیار مهم ما برای منطقه شمال غرب کشور است و طرح های مهم آبی و خاکی دیگری هم در دستور کار است که در مناطق مختلف کشور افتتاح خواهد شد.

وی بیان نمود: خوشحالیم که امروز در چند منطقه آزاد و یک منطقه ویژه شاهد افتتاح های بسیار خوبی بودیم. ارزش این پروژه ها بسیار زیاد است و اشتغالزایی می کند و تولید و اشتغالزایی برای ما بسیار حائز اهمیت است.

نمی گذاریم شعار سال در حد نام گذاری بماند

روحانی ادامه داد: این مسئله امسال برای ما اهمیت بیشتری دارد چرا که در ادامه جهش تولید، به دنبال پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن هستیم که بسیار حائز اهمیت است و این راه را ادامه می دهیم و شعار سال را نمی گذاریم در حد نامگذاری بماند و در عمل در سراسر ایران، آن را مجسم خواهیم کرد و تا پایان عمر این دولت تلاش خود را انجام می دهیم و امیدواریم که دولت های بعدی نیز همین راه را ادامه دهند.

رئیس جمهور گفت: مناطق آزاد برای ما بسیار مهم است و در این دولت سرمایه گذاری عظیمی برای احیا و توسعه مناطق آزاد شد. همچنین ما در سفر های استانی خود قول دادیم که اقداماتی برای منطقه آزاد انجام شود و بلافاصله کار های خود را در این راستا انجام دادیم.

وی ادامه داد: این اقدامات در مجلس شورای اسلامی طولانی شد و بالاخره از مجلس عبور کرد و در شورای نگهبان هم هم دچار مشکلاتی است که امیدواریم این مسائل حل شود و مصوباتی که چندین سال است ما به دنبال آن هستیم، ان شاءالله ابلاغ و وعده ای که به مردم داده شده، در عمل محقق شود.

رئیس جمهور گفت: مناطق آزاد ما از این نظر اهمیت دارد که در وهله اول این مناطق همگی در بخش های مرزی کشور قرار گرفته است و به همین دلیل این مناطق پیوسته با همسایگان ما در ارتباط است و می تواند از لحاظ تجارت و تولید بسیار مهم باشد.

روحانی تاکید کرد: مناطق آزاد امتیازاتی دارد که در بخش هایی، چون تولید، تجارت و سرمایه گذاری اهمیت زیادی دارد و این مناطق می تواند پشتوانه کشور و آن استان و مردم بومی باشد.

وی اضافه کرد: شما می بینید پیشرفتی که در کیش انجام می شود، مردم بومی این جزیره هم از این پیشرفت ها استفاده می کنند و در قشم هم این گونه است و مردم بومی جزیره قشم نیز از این پیشرفت ها استفاده می کنند.

مناطق آزاد باید جاذبه تولید خود را حفظ کنند

رئیس جمهور گفت: از سوی دیگر زمانی که توریستان به این مناطق وارد می شوند، سود و بهره این موضوع برای آن منطقه و کشور است. مناطق آزاد ما اولاً باید جاذبه تولید خود را حفظ کنند و در مرحله دوم باید قدرت صادرات داشته باشند.

روحانی یادآور شد: قبل از این دولت، برخی از مناطق آزاد ما متأسفانه مناطق آزاد وارد کننده بودند و اجناس را وارد می کردند و اقتصادیات کمتری می دادند و مردم به این مناطق می رفتند و کالا های خود را با قیمت کمتر خریداری می کردند که این خیلی ارزشمند نیست و مسئله ارزشمند در این راستا این است که ما از ویژگی های این مناطق استفاده و بتوانیم تولید و صادر کنیم.

تعداد توریستان خارجی به ایران دو برابر شد

وی ادامه داد: ما باید بتوانیم مواد اولیه مورد نیاز کشور را وارد کنیم و این مناطق باید انبار های عظیم و پشتوانه تولید برای داخل کشور باشد. البته مسئله توریستی نیز سر جای خودش بسیار مهم است و توریستی، یکی از اهداف مهمی بود که این دولت از روز اول آن را دنبال می کرد و مردم ما می دانند که در این 8 سال، توریست در ایران مخصوصاً توریستان خارجی به دو برابر افزایش یافت.

رئیس جمهور شرح داد: البته این فرایند در پایان سال 98 و سال 99 متوقف شد و امسال هم بخش توریستی ما قطعاً مشکل خواهد داشت تا ان شاءالله بتوانیم با تکثیر واکسن داخلی و خارجی به گونه ای با بیماری کرونا مقابله کنیم تا مردم بتوانند سفر و گردش خود را انجام دهند.

روحانی گفت: حتماً شرایط مناطق آزاد ما از اواسط امسال به بعد بهتر خواهد شد و در زمستان امسال و بهار سال آینده شرایط مناسبی خواهند داشت.

مجله زیبایی زندگی: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28930

به "روحانی: نمی گذاریم نام گذاری امسال در حد یک نام گذاری باقی بماند؛ آن را اجرایی می کنیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: نمی گذاریم نام گذاری امسال در حد یک نام گذاری باقی بماند؛ آن را اجرایی می کنیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید