روسیه قطعنامه حمایت از ونزوئلا را به شورای امنیت می برد

به گزارش شیوا مارکت، یک منبع دیپلماتیک خاطرنشان کرد، روسیه در حمایت از ونزوئلا، پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه می نماید.

روسیه قطعنامه حمایت از ونزوئلا را به شورای امنیت می برد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس گزارش های رسانه ای، آمریکا در مقابل می خواهد قطعنامه ای را به شورای امنیت تقدیم کند که در آن پیشنهاد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدید در ونزوئلا مطرح شده است.

این در حالی است که دولت آمریکا علیه تعدادی از اعضای مجمع قانونگذاری ونزوئلا، نهاد قانون گذاری تشکیل شده توسط نیکولاس مادور، رئیس جمهور ونزوئلا در سال 2017، ممنوعیت سفر وضع کرد.

یکی از مقام های ارشد دولت آمریکا گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور علیه تعدادی از مقام های مجلس مؤسسان ونزوئلا برای تغییر قانون اساسی این کشور ممنوعیت سفر به آمریکا وضع نموده اما هنوز تعیین نیست که این ممنوعیت چند نفر از اعضای این مجلس مؤسسان را در بر می گیرد.

مجلس مؤسسان قانون اساسی ونزوئلا قدرت و اختیارات گسترده ای را از سوی دادگاه عالی این کشور به دست آورد تا قانون اساسی را مجدداً تدوین کند.

اعضای گروه تماس بین الملل با حمایت اتحادیه اروپا اخیراً هشدار داده بود که اگر قدرت های خارجی در امور داخلی ونزوئلا دخالت نمایند، خشونت این کشور را فرا می گیرد.

رئیس جمهوری اوروگوئه نیز گفته است: مشکل اصلی که ونزوئلا با آن روبروست، جنگ و صلح است و به همین دلیل است که ما بر آرامش طرف های درگیر در این بحران و خویشتن داری جامعه بین الملل تاکید داریم.

از سوی دیگر در تازه ترین خبرها از ونزوئلا یکی از ژنرال های ارتش ونزوئلا که پزشک ارتش است با اعلام پیوستن به خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده این کشور از ارتش ونزوئلا خواست اجازه ورود یاری های بشردوستانه به کشور را بدهند.

محموله یاری های بشری آمریکا اکنون در کوکوتا، کلمبیا منتظر اجازه ورود به این کشور درگیر بحران سیاسی است.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفته که اجازه ورود یاری های بشردوستانه به کشور را نمی دهد و آن را بهانه ای برای حمله آمریکا می داند.

خوآن گوآیدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا روز آدینه احتمال صدور مجوز برای مداخله آمریکا به منظور یاری به ساقط کردن مادورو از قدرت را رد نکرد.

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ماه گذشته میلادی با اعلام اینکه رئیس جمهوری موقت این کشور است، تلاشی را با هدف ساقط کردن مادورو به راه انداخت و مورد حمایت آمریکا، بسیاری از کشورهای اروپایی و منطقه قرار گرفته است.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3294

به "روسیه قطعنامه حمایت از ونزوئلا را به شورای امنیت می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه قطعنامه حمایت از ونزوئلا را به شورای امنیت می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید