فرایند شیوع آنفلوانزا، سیر نزولی گرفت

به گزارش شیوا مارکت، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ساماندهی بیماران در دانشگاه ها به خوبی صورت گرفته و این بیماری در استان ها در حال کنترل است.

فرایند شیوع آنفلوانزا، سیر نزولی گرفت

به گزارش قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در جلسه آنالیز اقدامات درمانی صورت گرفته در دانشگاه های علوم پزشکی کشور درموضوع آنفلوانزا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید، با اشاره به سیر نزولی فرایند شیوع آنفلوانزا، اظهار کرد: در حوزه درمان، کلیه اقدامات جهت بهبود شرایط به طور مستمر صورت گرفته و نظارت و پایش های لازم نیز صورت می گیرد و این فرایند تا طبیعی شدن شرایط صورت خواهد گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: ساماندهی بیماران در دانشگاه ها به خوبی صورت گرفته و این بیماری در استان ها در حال کنترل و مدیریت است.

جان بابایی توضیح داد: با همکاری معاونت بهداشت و سازمان غذا و دارو، داروی مورد احتیاج این بیماران تامین و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

او تاکید نمود: در این زمینه، فوکال پوینت های علمی برای تبادل تجارب انتخاب می شوند و با تشکیل گروه مجازی آموزشی، اطلاعات را در اختیار سایر دانشگاه ها قرار می دهند.

علائم آنفلوانزا و روش های پیشگیری و درمان آن را بشناسیدمعاون درمان وزارت بهداشت همچنین، با بیان الزام مراکز به انجام پروتکل درمانی ابلاغی وزارت بهداشت، گفت: فعال نگه داشتن کلینیک های ویژه داخل و خارج از مراکز درمانی و بیمارستان ها در نوبت های صبح و عصر و حتی روز های تعطیل و نیز استفاده از پتانسیل متخصصین عفونی، داخلی، زنان، اطفال و فوق تخصص ریه تا بازگشت به شرایط عادی از موارد الزامی است.

او یادآوری کرد: بیماران قلبی به جز بیماران مبتلا به فشارخون بالا، بیماران ریوی، بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی، زنان باردار، گروه های پرخطر و بچه ها از جمله افرادی هستند که باید توجه ویژه به آن ها گردد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14345

به "فرایند شیوع آنفلوانزا، سیر نزولی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند شیوع آنفلوانزا، سیر نزولی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید