زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی ایجاد گردد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خواهان تشکیل زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی در کشور شد.

زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی ایجاد گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در نخستین روز گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت خودرو که در محل این صندوق به مدت سه روز در حال برگزاری است، اعلام کرد: هدف صندوق این است که با استفاده از ابزار های اقتصادی که در اختیار دارد، بتواند بهم رسانی خوبی میان شرکت های دانش بنیان و شرکت های صنعتی ایجاد کند.

وحدت توضیح داد: در تمام جهان صنعت خودرو، صنعت مهمی بوده و جزو صنایع مادر محسوب می گردد، چرا که حوزه ای که پوشش می دهد بسیار وسیع است و هر جا که حوزه خودروسازی وجود دارد، معمولا یک زیست بومی از فناوری و نوآوری دور آن شکل می گیرد که متاسفانه در داخل کشور این اتفاق آنطور که باید صورت نگرفته است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: حوزه ای که انحصاری و رانتی در اختیار یک گروهی قرار می گیرد، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت، اتفاقی که در صنعت خودرو کشور اتفاق افتاده و نارضایتی هایی را در پی داشته است، لذا صندوق با ظرفیت هایی که در اختیار دارد، کوشش دارد تا اتفاق مثبتی را در این حوزه رقم بزند.

وی یادآور شد: نقش صنایع بزرگ این است که در اطراف خود زنجیره ایجاد نمایند تا شرکت های دانش بنیان و فناور بتوانند دور آن ها شکل بگیرند. حوزه خودرو نیز یک زنجیره تامین پیچیده دارد و این فرصت را ایجاد می نماید تا شرکت های دانش بنیان بتوانند وارد این حوزه شوند، تا جایی که در خودرو های جدید بیش از 50 درصد، فناوری در آن ها سهم دارد.

وحدت ادامه داد: احتیاج به شرکت های دانش بنیان و حوزه نوآوری، مسیری است که صنعت خودروسازی کشور باید به آن ورود پیدا کند، از همین رو شرکت های خودروسازی باید به شرکت های دانش بنیان اعتماد نمایند و ارتباط موثری را با آن ها برقرار نمایند تا در درازمدت بتوان اقدامات بزرگی انجام داد، چرا که شرکت های دانش بنیان موجود در حوزه خودرو می توانند در بخش های مختلف این صنعت ورود پیدا نمایند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: امیدوارم در این گردهمایی جلسات خوبی میان شرکت های دانش بنیان و شرکت های بزرگ صنعت خودرو شکل بگیرد. اگر قراردادی در این گردهمایی منعقد گردد، صندوق نوآوری در بحث ضمانت نامه، تسهیلات نمونه سازی، لیزینگ، استصناع و... حمایت های خود را از این قرارداد عرضه خواهد نمود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11743

به "زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی ایجاد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی ایجاد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید