سند توسعه گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد وارد فاز اجرا شد

به گزارش شیوا مارکت، علی محمد احمدی و جمعی از مسئولان و مدیران اجرایی و مالی استان مهمان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به منظور اجرای کردن سند توسعه گیاهان دارویی استان شدند.

سند توسعه گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد وارد فاز اجرا شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی استانداری علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت: در این جلسه سند توسعه و نقشه راه گیاهان دارویی استان به طور رسمی وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد.

وی اضافه کرد: مبلغ 10 میلیارد ریال از سوی معاون علمی رئیس جمهوری برای یاری به زیرساخت های علمی و فناورانه شرکت های دانش بنیان به دانشگاه یاسوج تخصیص یافت.

احمدی اظهار کرد: مبلغ پنج میلیارد ریال از این میزان به صورت بلاعوض و مابقی به وسیله صندوق پژوهش و فناوری شیراز به صورت وام های کم بهره به شرکت های دانش بنیان و واحدهای کارآفرین پرداخت خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، واگذاری سوله های دانشگاه پیغام نور و مجموعه استانداری به دانشگاه یاسوج و پارک و علم و فناوری استان و تجهیز و تأمین امکانات ضروری آنها را از دیگر مصوبات و تصمیم ها در راستای توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان در این نشست مطرح کرد.

احمدی توضیح داد: شناسایی و انتخاب شتاب دهنده ها و واحدهای جدید استارت آپ ها به عنوان یکی از مؤلفه های مهم توسعه علمی و فناورانه در جهت توسعه فعالیت های اقتصادی دانش بنیان از دیگر مصوبات و تصمیم ها با معاون علمی رئیس جمهوری بود.

وی، پیگیری معاونت علمی رئیس جمهوری با هیأت رئیسه اتاق ایران برای تأمین منابع اقتصادی مورد احتیاج جهت راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر مصوبات این جلسه مطرح کرد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز در این دیدار از پیگیری های خاص مجموعه مسئولان اجرایی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از طرح های علمی و فناورانه تقدیر کرد و گفت: معاون علمی رئیس جمهوری با تمامی توان از پذیرش طرح های نوین که سبب ایجاد تحول و رونق فراوری و حل مشکل اشتغال جوانان در استان گردد حمایت ویژه خواهد نمود.

در این نشست مقرر شد کارگروه ویژه گیاهان دارویی استان با موضوع معاونت علمی رئیس جمهوری و با مشارکت نمایندگانی از استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مرتبط از جمله دانشگاه یاسوج تشکیل و نتایج اجرایی شده مصوبات به معاونت علمی رئیس جمهوری را ارائه کند.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6503

به "سند توسعه گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد وارد فاز اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند توسعه گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد وارد فاز اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید