سیاست منطقه ای کشور در حال تغییر است، پاشنه آشیل کشور اقتصاد است

به گزارش شیوا مارکت، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی گفت: در طی این سال ها سیاست منطقه ای ایران با توجه به شرایط موجود در منطقه، امنیت پایه بوده است، در حالی که باید به سمت سیاست، اقتصاد پایه حرکت کنیم؛ چراکه گسترش تعاملات مالی با کشورهای همسایه در درازمدت باعث ایجاد امنیت برای کشور و منطقه نیز خواهد شد.

سیاست منطقه ای کشور در حال تغییر است، پاشنه آشیل کشور اقتصاد است

به گزارش خبرنگاران، محمدباقر خرمشاد عصر روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه اولین المپیاد سراسری شبیه سازی مذاکرات بین المللی ابتکار صلح هرمز مبتنی بر دیپلماسی مالی که در دانشگاه امام صادق برگزار گردید، در بخشی از صحبت های خود در جمع دانشجویان با اشاره به این که کشور به خصوص در بخش نخبگان به این نتیجه رسیده است که باید تعامل خود با کشورهای همسایه را گسترش دهد، ادامه داد: در طی این سال ها به دلایل متعددی از جمله شرایط موجود در منطقه و اقتضائاتی که در آن وجود داشته است ، رویکرد ما نسبت به همسایگان مان امنیتی بوده است ولی در حال حاضر به این نتیجه رسیده ایم که سیاست منطقه ای کشور پیش از این که امنیت پایه باشد، باید اقتصاد پایه گردد و در این ارتباط اقدامات و تحرکاتی انجام شده است.

وی در همین چارچوب اظهار داشت: گسترش تعاملات مالی با کشورهای همسایه در درازمدت امنیت را نیز به نوعی برای کشور و منطقه ایجاد می نماید.

این استاد دانشگاه اضافه نمود: در جریان تعامل با کشورهای همسایه علاوه بر توجه به موضوع اقتصاد، می بایست بر اساس اشتراکات فرهنگی، تعاملات فرهنگی مان را نیز با این کشورها افزایش دهیم.

خرمشاد همچنین با تاکید بر این که در حال حاضر پاشنه آشیل ایران موضوع اقتصاد است ، اضافه نمود: این موضوع ایران را در داخل و خارج از کشور با چالش هایی روبرو نموده است.

وی در همین ارتباط شرح داد: ما در عرصه منطقه ای با دیپلماسی کوشش می کنیم بازارهایی را در اختیار بگیریم ولی به دلیل نبود زیرساخت های قوی مالی در داخل کشور و همچنین وجود بعضی از نوسانات مالی از جمله تغییر ناگهانی قیمت ها ، بازاری که با کوشش به دست آورده بودیم را به راحتی از دست می دهیم .

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14414

به "سیاست منطقه ای کشور در حال تغییر است، پاشنه آشیل کشور اقتصاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست منطقه ای کشور در حال تغییر است، پاشنه آشیل کشور اقتصاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید