شاهزادگان محبوس دست به دامان لابی های آمریکا شدند

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، شاهزادگان محبوس عربستانی برای آزادی شان به دنبال دستیابی به خدمات گروه های فشار و شرکت های لابی که با دونالد ترامپ در ارتباطند، هستند.

شاهزادگان محبوس دست به دامان لابی های آمریکا شدند

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: شاهزادگان محبوس عربستانی در حالی برای آزادی شان به دنبال حمایت شرکت های لابی آمریکایی و گروه های فشار در این کشور هستند که حاکم فعلی عربستان با مسائل مالی و انتقاداتی در رابطه با نقض حقوق بشر روبرو است. این اقدام زندانیان بعد از آن صورت می گیرد که آن ها فهمیدند هرگز به وسیله درخواست از حکام کشورشان به آزادی دست نخواهند یافت.

این روزنامه نوشت: این تحول غیرعادی نشان دهنده اختلافات و دودستگی میان خاندان حاکم سعودی است. این تحول در زمانی انجام شده که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با چالش های بزرگی روبروست.

پیش بینی می گردد که محمد بن سلمان بعد از مرگ پدرش پادشاه گردد اما او برای خروج از بحران کرونا و بحران مالی و انتقاداتی که علیه او در رابطه با بازداشت گسترده شاهزادگان، تجار و فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران و مخالفان وجود دارد، کوشش می نماید.

این روزنامه اضافه کرد: این تحرک با هدف بهره برداری از اوضاع است. شاهزادگان با تعدادی از شرکت های لابی و گروه های فشار برای خاتمه دادن به سرکوب سیاسی در عربستان تماس برقرار نموده اند.

یکی از نزدیکان شاهزاده زندانی سلمان بن عبدالعزیز بن سلمان آل سعود آدینه قراردادی را به ارزش دو میلیون دلار با رابرت استریک، شخصیتی که به روابط قوی اش با ادارات سیاست خارجی در دولت ترامپ معروف است، امضا کرد. متن این قرارداد بر دعوت به آزادی این شاهزاده تاکید دارد.

ماه میلادی گذشته نیز باری بنت، استراتژیست جمهوری خواه و فعال در زمینه لابی قراردادی را با جاسوسی امضا کرد که با یکی از شاهزادگان زندانی و رقیب محمد بن سلمان در ارتباط است.

ماه میلادی گذشته همچنین نمایندگان شاهزاده بسمة آل سعود با وکلا و شرکت های سرمایه گذاری در واشنگتن و لندن برای حمایت از پرونده وی و آزادی اش تماس گرفتند.

این روزنامه می نویسد، محمد بن سلمان به رغم سرکوب گسترده مخالفان کشورش و اقدامات دیگری مثل جنگ در یمن و کشتن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد و بحران نفت روابط خوبی با ترامپ و داماد و مشاورش دارد. اما شرایط در کنگره و وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و وزارت خارجه فرق می نماید.

هم پیمانان زندانیان و نمایندگانشان در واشنگتن امیدوارند که بتوانند از اوضاع بهره برداری نموده و برای آزادی شان به وسیله کمپین هایی برای کشف اوضاع حقوق بشر در عربستان و امکان ارائه شکایت هایی در دادگاه های بین المللی کوشش نمایند.

310 310

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20156

به "شاهزادگان محبوس دست به دامان لابی های آمریکا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزادگان محبوس دست به دامان لابی های آمریکا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید