شلیک پرتابه جدید از سوی کره شمالی

به گزارش شیوا مارکت، گارد ساحلی ژاپن بامداد چهارشنبه گفته کره شمالی اقدام به شلیک چیزی که ظاهراً موشک است کرده است.

شلیک پرتابه جدید از سوی کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کره شمالی یک روز بعد از اعلام قصد خود برای آغاز مذاکرات با آمریکا اقدام به شلیک پرتابه ای که گمان می رود موشک باشد کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد چهارشنبه گفت کره شمالی از شهری در یکی از استان های خود در جنوب شرقی اقدام به شلیک پرتابه ای نامشخص به سمت سواحل شرقی خود کرده است.

گارد ساحلی ژاپن در بیانیه ای گفت کره شمالی اقدام به پرتاب شیئی کرده که گمان می رود موشک باشد.

خبرگزاری رویترز نوشته بعد از دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در منطقه غیرنظامی دو کره در ماه ژوئن، این نهمین بار است که کره شمالی اقدام به آزمایش موشکی می کند.

گفت وگوهای میان واشنگتن و پیونگ یانگ بر سر برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی از زمان دیدار ترامپ و کیم در ماه فوریه در ویتنام متوقف شده، اما پیونگ یانگ سه شنبه گفت از شنبه هفته بعد مذاکرات با واشنگتن درباره این موضوع را از سر خواهد گرفت.

ترامپ آزمایش موشک های کوتاه برد کره شمالی در ماه های گذشته را کم اهمیت جلوه داده و گفته که او توافقی با رهبر کره شمالی بر سر پرتاب موشک های کوتاه برد نکرده است.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ خاتمه ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11559

به "شلیک پرتابه جدید از سوی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک پرتابه جدید از سوی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید