شکاف در دولت اتریش با استعفای وزرای عضو حزب راست افراطی

به گزارش شیوا مارکت، تمام وزرای عضو حزب راست افراطی اتریش در حمایت از معاون صدراعظم این کشور ازسمت خود کناره گیری کردند.

شکاف در دولت اتریش با استعفای وزرای عضو حزب راست افراطی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال انتشار ویدئویی جنجالی از معاون صدر اعظم اتریش در شنبه هفته جاری که منجر به کناره گیری این مقام ارشد از سمتش شد، اینک اخبار رسیده از استعفای همه وزرای دولت که عضو حزب راست افراطی هستند، حکایت دارد.

خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب به وقت تهران به نقل از خبرگزاری رسمی اتریش نوشت که همه وزرای دولت اتریش که عضو حزب راست افراطی موسوم به حزب آزادی هستند از سمت خود استعفا دادند.

حزب راست افراطی اتریش اوائل روز دوشنبه گفت که در صورت اخراج هربرت کیکل، وزیر کشور و عضو حزب راست افراطی بابت ماجرای ویدئوی جنجالی، همه وزرای دولت عضو این حزب کناره گیری می نمایند.

وزیر کشور اتریش

این در حالی است که سباستین کورتس صدراعظم اتریش غروب دوشبه از تمایل خود به اخراج وزیر کشور خبر داده بود.

هاینتس کریستیان اشتراخه معاون صدراعظم اتریش شنبه هفته جاری به دنبال انتشار ویدئویی جنجالی از مقام خود استعفا داد. در ویدئوی منتشر شده رهبر حزب راست افراطی اتریش با زنی روس تبار مشاهده شد که از وی خواسته در انتخابات از حزب متبوع او حمایت اقتصادی کند.

انتشار این ویدئو جنجال گسترده ای در اتریش به راه انداخت و پایان اشتراخه از معاونت دولت و همچنین ریاست حزب آزادی استعفا داد.(جزئیات بیشتر)

به دنبال انتشار شایعاتی درباره نقش روسیه در روی کارآمدن دولت های راست گرای افراطی در کشورهای اروپایی، کاخ کرملین هر گونه ارتباط مسکو با رسوایی اخیر در عرصه سیاسی اتریش را رد نموده است.(جزئیات بیشتر)

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6150

به "شکاف در دولت اتریش با استعفای وزرای عضو حزب راست افراطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکاف در دولت اتریش با استعفای وزرای عضو حزب راست افراطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید