ضرورت همکاری برای محدودیت حضور کارگران در محیط های کاری

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/خوزستان عضو هیأت مدیره مجمع عالی کارگران ایران با اشاره به شیوع کروناویروس در سراسر کشور و خطر ابتلای افراد به این ویروس، گفت: باوجود این مساله، کارگران همچنان مشغول کارند.

ضرورت همکاری برای محدودیت حضور کارگران در محیط های کاری

محمدرضا راهداری زاده در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد شرایط کارگران با توجه به شیوع کروناویروس اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در زمینه کروناویروس وجود دارد، کارگران نیز مانند سایر انسان ها در خطر این بیماری هستند اما باوجود این خطر، کارگران همچنان مشغول کار هستند.

وی اضافه کرد: بعضی از شرکت های بخش خصوصی و دولتی و کارگاه ها دستورالعمل های ابلاغی در مورد استفاده 50 درصدی از کارمندان و همچنین کاهش ساعت کاری را اعمال و اجرایی نموده اند اما هنوز شرکت ها و کارگاه هایی هستند که کارگران در آن ها مشغول به کار هستند و توجه چندانی به این دستورات ندارند.

این فعال کارگری توضیح داد: این ویروس، یک ویروس همه گیر است و برای پشت سر گذاشتن آن، همه باید دست در دست هم دهند تا با حمایت از یکدیگر بتوانیم شاهد حل آن باشیم. این ویروس فقط دولت را درگیر ننموده، بلکه همه بخش های تولیدی، صنعتی و ... اکنون درگیر آن هستند. بنابراین باید همه یاری نمایند تا بتوانیم آن را پشت سر بگذاریم.

راهداری زاده عنوان نمود: اگر کارگری به این ویروس مبتلا گردد، دیگر کارگران و همچنین جامعه در خطر خواهد بود. بنابراین احتیاج است در زمینه محدودیت حضور کارگران در محیط های کاری با آن ها نهایت همکاری انجام گردد. در این زمینه رعایت اصول بهداشتی از جمله استفاده از دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی، مساله ای است که باید به صورت جدی مورد توجه مسوولان و کارفرمایان باشد.

وی ادامه داد: بسیاری از بخش ها را نمی توان تعطیل و خدمات را قطع کرد زیرا تعطیلی آن ها باعث به وجود آمدن بحران های دیگر در جامعه می گردد و انتظار داریم همه مجموعه ها به سمتی گام بردارند که سلامت کارگران در اولویت آن ها باشد و نکات بهداشتی را نیز به شدت رعایت نمایند.

عضو هیأت مدیره مجمع عالی کارگران ایران اعلام کرد: امیدواریم با کوشش هایی که از سوی همه مجموعه ها از جمله کارگران در این شرایط سخت انجام می گیرد، بتوانیم با ویروس کرونا مقابله و انتها آن را شکست دهیم.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17323

به "ضرورت همکاری برای محدودیت حضور کارگران در محیط های کاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت همکاری برای محدودیت حضور کارگران در محیط های کاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید