ضعف جنگنده پرهزینه آمریکا؛ اف-35 قادر به پرواز طولانی مدت با سرعت فراصوت نیست

به گزارش شیوا مارکت، یک وبگاه امور نظامی در تحلیلی نوشت، جنگنده اف-35 ویژه نیروی دریایی آمریکا قادر به پرواز طولانی مدت با سرعت فراصوت نبوده و به همیت دلیل رهگیری آن کار دشواری نیست.

ضعف جنگنده پرهزینه آمریکا؛ اف-35 قادر به پرواز طولانی مدت با سرعت فراصوت نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک وبگاه امور نظامی در تحلیلی ضعف دیگر جنگنده پرهزینه آمریکا را نمایان ساخت و نوشت، جنگنده اف-35 قادر به پرواز طولانی مدت با سرعت فراصوت نیست و به همین دلیل می توان آن را رهگیری کرد.

وبگاه بالگریین میلیتری به نقل از دیفنس نیوز نوشت، نسخه ساخته شده این جنگنده برای نیروی دریایی آمریکا نمیتواند در طولانی مدت با سرعت فراصوت پرواز کند و ممکن است با از دست دادن خاصیت رادار گریزی از سوی دشمن شکار شده یا آسیب ببیند.

به نوشته این وبگاه، از سال 2019 تا به امروز این ضعف جنگنده گرانقیمت اف-35 برطرف نشده است. برایان کلارک تحلیلگر اندیشکده هادسن در این زمینه گفت، پرواز با سرعت فراصوت فزونی برای این جنگنده محسوب نمی گردد . وقتی با خلبانان F-35 صحبت میکنید ، آنها میگویند در موارد محدود و در حالت فوق صوت پرواز مینمایند.

به گفته این تحلیلگر آمریکایی، با این ضعف دشمن میتواند این جنگنده را بدون مسئله ای رهگیری کند.

چندی قبل نیز یک شرکت تخصصی فراوری رادار در آلمان اعلام نمود که دو فروند جنگنده اف-35 را با استفاده از نسل جدید رادارهای غیبرطرفال خود از فاصله 150 کیلومتری ردیابی نموده است.

در حالی که شرکت تسلیحاتی آمریکایی لاکهید مارتین برای تبلیغ جنگنده نسل جدید خود یعنی اف-35 روی قابلیت رادارگریز و مخفی کار بودن آن تمرکز نموده است، اما خبر می رسد که این رادارهای جدید آلمانی توانسته اند این پرنده ها را شناسایی و رهگیری نمایند.

نشریه تخصصی ژورنال جنگ افزارهای شبکه محور گزارش داد که شرکت آلمانی هِنسُلدت که به طور ویژه روی ساخت و توسعه شبکه های راداری فعالیت می نماید، در آوریل سال گذشته توانسته دو فروند جنگنده اف-35 را ردیابی کند که در حال پرواز در نمایشگاه هوایی برلین 2018 بودند. شبکه جدید رادار غیبرطرفال این شرکت توئین ویس (TwInvis) نام دارد که توانسته بود این جنگنده ها را از فاصله 150 کیلومتری شناسایی کند و بخشی از حسگرها و پردازشگرهای نسل جدید است. (جزئیات بیشتر)

.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19416

به "ضعف جنگنده پرهزینه آمریکا؛ اف-35 قادر به پرواز طولانی مدت با سرعت فراصوت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف جنگنده پرهزینه آمریکا؛ اف-35 قادر به پرواز طولانی مدت با سرعت فراصوت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید