طرز تهیه 10 مدل شیرینی عید با ماندگاری بالا به روش قنادی

به گزارش شیوا مارکت، اگر طرز تهیه شیرینی عید با ماندگاری بالا را بلد باشید نیازی به خرید یا تهیه چند باره در ایام نوروز نیست. شیرینی های عید با ماندگاری بالا با گذشت زمان کیفیت خود را از دست ندهد و تا آخر عید خوش طعم و تازه باقی بماند. اما کدام شیرینی های عید ماندگاری بیشتری دارند؟ آیا چیزی در خصوص طرز تهیه شیرینی خانگی ساده و ماندگار می دانید؟ در این مقاله از در می توانید با چند روش تهیه شیرینی های مخصوص عید با ماندگاری بالا آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص انواع شیرینی عید با ماندگاری بالا پاسخ خواهیم داد.

طرز تهیه 10 مدل شیرینی عید با ماندگاری بالا به روش قنادی

طرز تهیه شیرینی عید با ماندگاری بالا

برای بسیاری از خانم ها هیچ چیزی در عید نوروز لذت بخش تر از درست کردن شیرینی های خوش طعم خانگی نیست. قطعاً همه ما دوست داریم شیرینی هایی که از قبل از عید آماده می کنیم تا آخر عید تازه و خوشمزه بمانند تا بتوانیم از همه مهمان ها با شیرینی های خانگی که خودمان درست کردیم، پذیرایی کنیم.

به همین علت آشنایی با انواع شیرینی های مخصوص عید با ماندگاری بالا موجب می گردد تا شیرینی ها تا آخرین روز عید ترد و خوشمزه باقی بمانند و کیفیت خود را از دست ندهند. اما کدام شیرینی ها ماندگارتر هستند و به مرور تغییر مزه نمی دهند؟ در ادامه این بخش می توانید با چند روش طرز تهیه شیرینی عید با ماندگاری بالا آشنا شوید.

1- شیرینی شکری

شیرینی شکری از آن دست شیرینی هایی است که به مرور کیفیت خود را از دست نمی دهد و اگر درست از آن نگهداری کنید تا آخرین روزهای عید بسیار ترد و خوشمزه است. شما می توانید این شیرینی را هم به صورت ساده و هم کاکائویی آماده کنید.

در اولین مرحله از طرز تهیه شیرینی شکری باید فر را روشن و روی دمای 150 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. کره را به ذوب کنید. در یک ظرف مناسب، کره را با شکر مخلوط کنید و با همزن بزنید تا کشدار گردد.

تخم مرغ ها را به همراه وانیل به شکر و کره اضافه کنید و دوباره برای 5 دقیقه با همزن بزنید. آرد و بیکینگ پودر را دو بار از الک ریز بگذرانید و در 3 مرحله به مواد اضافه کنید و هر بار به مدت 2 دقیقه با همزن بزنید.

خمیر را ورز دهید تا به حدی برسد که به دست نچسبد. خمیر را در یک نایلون بگذارید یا اینکه روی ظرف را سلفون بکشید. حدود 3 ساعت خمیر را استراحت دهید. بعد از این مدت، وقتی خمیر را بیرون آوردید، آن را 5 دقیقه با دست ورز دهید تا حباب ها گرفته گردد.

برای تهیه این شیرینی خانگی عید با ماندگاری بالا از موادی مثل ، ،، ، ،، و استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید.

برای خواندن طریقه درست کردن شیرینی شکری می توانید روی لینک مقاله کلیک کنید.

2- شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی یکی از خاطره انگیزترین و خوشمزه ترین شیرینی های عید نوروز است که ماندگاری خوبی دارد. پس اگر در پی یک مدل طرز تهیه شیرینی عید با ماندگاری بالا هستید که همه آن را بپسندند، بهتر است از شیرینی نارگیلی خانگی غافل نشوید.

این شیرینی خوشمزه پفی و ترد، آنقدر محبوب بود و هست که از زمان های قدیم تا به امروز در مهمانی های عید نوروز و مناسبت های مختلف سرو می گردد. راز خوشمزگی شیرینی نارگیلی هم ترد بودن آن است. برای اینکه بتوان آن ها را برای مدت طولانی تری به همان صورت ترد و نرم استفاده کرد، باید در ظرف درب بسته و داخل یخچال نگهداری کنید.

به منظور تهیه این شیرینی از ، شکر، و استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های زنجیره ای تهیه کنید. برای خواندن طریقه درست کردن شیرینی نارگیلی به دو روش مختلف می توانید روی لینک مقاله کلیک کنید.

3- شیرینی حاجی بادام

حاجی بادوم یا همان حاجی بادام یکی از معروف ترین شیرینی های مخصوص عید با ماندگاری بالا است که بسیار راحت آماده می گردد. این محبوبیت زیادی در سراسر کشور دارد. نوع شمالی و کرمانی شیرینی حاجی بادام هم مشهور است.

درست کردن شیرینی ساده حاجی بادام در خانه تنها به حدود 15 دقیقه زمان احتیاج دارد. در اولین مرحله از طرز تهیه شیرینی عید حاجی بادام یزدی باید فر را با دمای 160 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم گردد. سپس 2 سینی در مقدار میانه انتخاب کنید و سطح آن ها را با کاغذ روغنی مخصوص شیرینی بپوشانید.

زرده تخم مرغ ها را جدا کنید و یک کاسه بریزید. سپس پودر قند را به آن اضافه کنید و با همزن آن قدر مواد را بزنید تا کاملاً کرم رنگ و کشدار گردد. بعد از هم زدن تخم مرغ و پودر قند، پودر هل، زعفران آب شده و جوش شیرین را به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

برای تهیه این شیرینی از موادی مثل پودر قند، پودر بادام، پودر هل، زعفران، جوز هندی، جوش شیرین استفاده می گردد که می توانید قند، ،، و انواع مثل جوش شیرین را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید.

برای خواندن طریقه درست کردن شیرینی حاجی بادام در کمتر از 15 دقیقه می توانید روی لینک مقاله کلیک کنید.

4- شیرینی کرکی

شیرینی کرکی یا شیرینی بهشتی یکی از است که بافت نرم و فوق العاده خوشمزه ای دارد. اگر در پی طرز تهیه شیرینی عید با ماندگاری بالا هستید، یکی از برترین پیشنهادهای ما شیرینی کرکی است.

شما می توانید این شیرینی ساده و کم هزینه را با طعم های مختلف آماده کنید. در اولین مرحله از طرز تهیه شیرینی کرکی باید آرد برنج، آرد جوانه گندم و آرد نخودچی را با الک ریز الک کنید. روغن جامد را به دمای محیط برسانید.

سپس فر را روشن نموده و روی دمای 175 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. پودر قند را جداگانه الک کنید تا یکدست گردد. پودر قند را در غذاساز یا مخلوط کن بریزید و روغن را به آن اضافه کنید. به مدت 5 تا 7 دقیقه به هم بزنید تا کرمی رنگ شوند.

برای تهیه این شیرینی از موادی مثل انواع از جمله آرد نخودچی، آرد برنج، آرد جوانه گندم، یا جامد، پودر هل، ، زعفران، وانیل و پودر پسته استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید.

برای خواندن ادامه طرز تهیه شیرینی کرکی می توانید روی لینک مقاله کلیک کنید.

5- شیرینی قندی

شیرینی قندی از جمله است که در فهرست برترین انواع و با ماندگاری بالا واقع شده است. در اولین مرحله از طرز تهیه شیرینی قندی قزوینی، کره یا روغن جامد را به مدت حداقل 15 تا 20 در دمای محیط قرار دهید.

وقتی نرم شد، پودر هل و پودر قند را به آن اضافه کنید. با همزن تا جایی هم بزنید که حسابی سبک گردد و حالت پفکی و پوک به خودش بگیرد. در این مرحله باید رنگ مایه به دست آمده هم کمرنگ گردد. معمولاً 7 تا 8 دقیقه برای هم زدن کافی است.

آرد را با بیکینگ پودر، مخلوط و 2 بار الک کنید. آرد و بیکینگ پودر الک شده را به ظرفی که در آن کره، پودر هل و پودر قند را مخلوط نموده اید، اضافه کنید. برای تهیه این شیرینی از موادی مثل کره، پودر قند، آرد و بیکینگ پودر استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید.

برای خواندن ادامه طرز تهیه شیرینی قندی می توانید روی لینک مقاله کلیک کنید.

6- شیرینی پفکی گردویی

شیرینی پفکی گردویی یکی از شیرینی های پرطرفدار و خوشمزه عید با ماندگاری بالا است که درست کردن آن بسیار ساده است و طعم لذیذی دارد. شما می توانید این شیرینی خوشمزه را تنها با چند ماده اولیه ساده و در دسترس درست کنید.

در اولین مرحله از طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی خانگی باید فر را روی دمای 150 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم گردد. سپس زرده های تخم مرغ را جدا کنید و برای 1 دقیقه از طریق همزن برقی بزنید. سپس پودر قند را الک کنید و آرام آرام به زرده تخم مرغ ها اضافه کنید و مواد را با همزن هم بزنید.

به طور کلی در این مرحله باید حدود 10 دقیقه زرده تخم مرغ ها را با پودر قند هم بزنید. این کار باید آنقدر ادامه پیدا کند که یک مایه کش دار و کرم رنگ درست گردد. برای تهیه این شیرینی از موادی مثل گردوی خرد شده، خلال پسته و زرده تخم مرغ استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید.

برای خواندن ادامه طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی می توانید روی لینک مقاله کلیک کنید.

7- شیرینی زبان

شیرینی زبان از جمله شیرینی های نوستالژیک و پر از خاطره برای ما ایرانی ها است. شیرینی زبان به خاطر ماندگاری بالایی که دارد، یکی از برترین شیرینی ها با ماندگاری بالا برای عید نوروز است. شما می توانید بدون صرف هزینه بالا، خودتان شیرینی زبان را در خانه درست کنید.

برای درست کردن شیرینی زبان خانگی، ابتدا باید خمیر هزارلا را درست کنید یا آن را به صورت آماده تهیه کنید. سپس آن ها را قالب بزنید و در سینی فر بچینید و بپزید. روی شیرینی های پخته شده را شربت بریزید و بعد می توانید آن را سرو کنید.

برای تهیه این شیرینی از موادی مثل آرد سفید، جوهر لیمو، نمک، نشاسته ذرت، و استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید. برای خواندن ادامه طرز تهیه شیرینی زبان خانگی می توانید به مقاله مراجعه کنید.

8- شیرینی قرابیه تبریزی

قرابیه یا قورابیه یک نوع است که به علت داشتن انواع مغزها، به عنوان یک شیرینی مجلسی و گران قیمت و خوشمزه عید نوروز محسوب می گردد. اگر در پی دستور تهیه یک شیرینی عید با ماندگاری بالا و طعم بی نظیر و لذیذ هستید، پس حتماً شیرینی قرابیه را امتحان کنید.

در اولین مرحله از طرز تهیه شیرینی قرابیه تبریزی باید 150 گرم بادام را کاملاً به صورت آرد آسیاب کنید. برای این کار می توانید از پودر بادام آماده بهره ببرید. توجه داشته باشید که برای تهیه آرد بادام باید حتماً از بادام بدون پوست بهره ببرید. حالا زرده و سفید تخم مرغ را جدا کنید.

سفید تخم مرغ را با شکر به خوبی با همزن بزنید تا یک مخلوط سفید و سبک ایجاد گردد. در این مرحله باید آرد بادام و وانیل را به آرامی به ترکیب تخم مرغ و شکر اضافه کنید و با یاری دور کند همزن بزنید تا مخلوط شوند. در این مرحله یک مایه خمیری ایجاد می گردد که تقریباً بافت غلیظ و کش داری دارد.

برای تهیه این شیرینی از بادام خام، شکر، مغز پسته و تخم مرغ استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید. برای خواندن ادامه طرز تهیه شیرینی قرابیه تبریزی خانگی می توانید به مقاله مراجعه کنید.

9- شیرینی نعلی

شیرینی نعلی یا شیرینی اشکی، یکی از شیرینی های با ماندگاری بالا به خصوص برای عید نوروز است که هواداران زیادی دارد. این شیرینی با مواد ساده ای درست می گردد و اصلاً وقت گیر و سخت نیست.

در اولین قدم از طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی، همه مواد را به مدت حداقل 30 دقیقه در دمای محیط قرار دهید. وقتی کره کمی نرم شد، آن را در یک ظرف مناسب بریزید. پودر قند را به کره اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه هر دو را کاملاً با هم بزنید تا کشدار و غلیظ شوند. رنگ آن ها هم باید کرمی گردد. اگر همزن دارید، مخلوط را به مدت 2 دقیقه در یک جهت بزنید.

برای تهیه این شیرینی از آرد سفید، کره، و پودر نارگیل استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید. برای خواندن ادامه طرز تهیه شیرینی نعلی می توانید به مقاله مراجعه کنید.

10- شیرینی مشهدی

شیرینی خشک آلمانی یا شیرینی مشهدی که ترکیه ای ها به آن قرابیه مارمالادی می گویند، از جمله قدیمی ترین و لذیذترین شیرینی های عید نوروز است. این شیرینی انتخاب خوبی برای افرادی است که در پی درست کردن یک مدل شیرینی عید با ماندگاری بالا هستند.

برای درست کردن شیرینی آلمانی یا مشهدی عید بهتر است ابتدا شربت آن را آماده کنید. برای تهیه شربت قوام آمده و غلیظ شیرینی آلمانی عید ابتدا 6 پیمانه شکر نرم و الک شده را به همراه 3 لیوان آب، 1/8 قاشق چای خوری جوهر لیمو و 8 دانه هل سبز در یک قابلمه بریزید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید و آرام هم بزنید تا شربت قوام پیدا کنید.

به منظور تهیه این شیرینی از شیر، آرد سفید، شکلات تلخ، مارمالاد، نوتلا و گل محمدی استفاده می گردد که می توانید مواد اولیه این شیرینی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید. برای خواندن ادامه طرز تهیه شیرینی مشهدی خانگی می توانید روی لینک مقال کلیک کنید.

سوالات متداول

برترین شیرینی های مخصوص عید با ماندگاری بالا چه شیرینی هایی هستند؟

شیرینی زبان، کرکی، قرابیه و مشهدی برترین شیرینی های عید با ماندگاری بالا هستند.

با چه روشی ماندگاری شیرینی های عید را افزایش دهیم؟

برای این که شیرینی عید شما ماندگار گردد و طعم آن به مرور تغییر نکند، باید آن ها را در ظروف درب بسته نگهداری کنید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 30042

به "طرز تهیه 10 مدل شیرینی عید با ماندگاری بالا به روش قنادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه 10 مدل شیرینی عید با ماندگاری بالا به روش قنادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید