عقب ماندگی احیای دریاچه ارومیه به دلیل کمبود اعتبارات

به گزارش شیوا مارکت، مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه وضعیت اعتبارات دریاچه ارومیه با انتقاد از تامین نشدن اعتبارات مورد احتیاج ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: این ستاد به دلیل کمبود اعتبار از برنامه های خود عقب افتاده است.

عقب ماندگی احیای دریاچه ارومیه به دلیل کمبود اعتبارات

مسعود تجریشی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت نامناسب پرداخت اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: برای تثبیت وضعیت دریاچه ارومیه - که قرار بود در مدت سه سال انجام گردد - کلیه اقدامات با بودجه دو سال صورت گرفت و خوشبختانه کار تثبیت به خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: ستاد احیای دریاچه ارومیه برای عملیات احیایی دریاچه ارومیه تاکنون 400 میلیارد تومان دریافت نموده است البته مبلغ 800 میلیارد تومان تخصیص سال 95 برای احیای دریاچه ارومیه بود که در خاتمه سال 96، صرفا نصف آن پرداخت شد.

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه اضافه نمود: در سال 96 هم هیچ بودجه ای برای ستاد احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته نشد همچنین تاکنون از محل ماده 10 و 12 دولت، تنها حدود 2000 میلیارد تومان به ستاد احیای دریاچه ارومیه داده گردیده است. به همین علت هم از برنامه خود عقب هستیم.

تجریشی با اشاره به اجرا نشدن برخی پروژه های آبرسانی به دریاچه ارومیه گفت: برای مثال پروژه تصفیه پساب و فاضلاب ها به خوبی اجرا نگردیده است و از مجموع 13 پروژه تصفیه آب و انتقال آب به دریاچه ارومیه تنها دو پروژه تبریز و ارومیه در حال اجراست و به احتمال قوی تا خاتمه امسال تکمیل می گردد و از این مسیر، آب به دریاچه ارومیه می رسد بنابراین بیشترین ضررها برای پروژه هایی بود که می توانستیم با عملیاتی کردن آن، آبی را به دریاچه ارومیه برسانیم که که به دلیل نبود اعتبارات موفق به اجرای آن ها نشدیم.

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه در خاتمه تاکید نمود: در این مدت کوشش نموده ایم که با وضعیت موجود اعتبارات کنار بیاییم و با مدیریت درست، کارهای احیای دریاچه ارومیه را پیش ببریم و پروژه هایی که به پول کمتری احتیاج داشتند را اجرا کنیم. خوشبختانه در امور پایش، کنترل گرد و غبار، تصفیه فاضلاب در دو پروژه تبریز و ارومیه عملکرد خوبی داشته ایم.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 803

به "عقب ماندگی احیای دریاچه ارومیه به دلیل کمبود اعتبارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب ماندگی احیای دریاچه ارومیه به دلیل کمبود اعتبارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید