فراخوان صندوق علمی راه ابریشم منتشر شد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آموزشگاه علوم چین منتشر شد.

فراخوان صندوق علمی راه ابریشم منتشر شد

این صندوق از فعالیت های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آموزشگاه علوم چین حمایت می نماید. این حمایت ها در قالب سه فعالیت پروژه های تحقیق و توسعه مشترک، برگزاری کارگاه های مشترک و تبادل محققان در دوره های کوتاه مدت انجام می گردد.

بر اساس این فراخوان حداکثر از 6 پروژه تحقیقاتی مشترک در دو حوزه علمی مواد پیشرفته و علوم آب حمایت می گردد. همچنین پژوهش های مرتبط با حوزه های فناوری نانو و انرژی های تجدیدپذیر که به نحوی با مواد پیشرفته ارتباط دارند، می توانند پروپوزال خود را در زمینه علمی مواد پیشرفته ارسال نمایند.

پژوهشگران ایرانی برای شرکت در این فراخوان از امروز 5 مرداد ماه امسال تا 8 شهریور ماه برای ثبت پروپوزال های مشترک خود در سامانه صندوق فرصت دارند. تمامی پروپوزال ها باید به صورت جداگانه و هم زمان باید توسط محقق چینی در سامانه آموزشگاه علوم چین و محقق ایرانی در سامانه صندوق ثبت گردد.

همچنین محقق ایرانی باید عضو هیأت علمی یکی از دانشگاه ها یا پژوهشگاه های کشور باشد و محقق چینی نیز در یکی از پژوهشگاه ها یا دانشگاه های زیرمجموعۀ آموزشگاه علوم چین اشتغال داشته باشد.

حداکثر حمایت برای پژوهشگران هر کشور 168 میلیون تومان در سال است که شامل خرید تجهیزات نمی گردد.

اما در بخش حمایت از کارگاه های مشترک در این فراخوان نیز حداکثر از 3 کارگاه مشترک در حوزه های فناوری نانو، انرژی های تجدیدپذیر، علوم شناختی، مواد پیشرفته، علوم آب و مهندسی پزشکی حمایت می گردد. در صورت برگزاری کارگاه در ایران صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف 36 میلیون تومان از محققان ایرانی حمایت اقتصادی می نماید.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8249

به "فراخوان صندوق علمی راه ابریشم منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان صندوق علمی راه ابریشم منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید