فرصت مطالعاتی اساتید در داخل امکان آسیب شناسی مسائل صنایع را فراهم نموده است

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: فرصت مطالعاتی اساتید در داخل امکان آسیب شناسی مسائل صنایع را فراهم نموده است.

فرصت مطالعاتی اساتید در داخل امکان آسیب شناسی مسائل صنایع را فراهم نموده است

محمدسعید سیف در مصاحبه با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، درباره فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت اظهار کرد: از سال 1397 آیین نامه طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و صنعت در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب و به دانشگاه ها ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: ضرورت و هدف این طرح کوشش برای همکاری جدی تر دانشگاه ها با جامعه و صنعت به وسیله آشنایی واقعی و دقیق اعضای هیئت علمی با شرایط و مسائل اجرایی حوزه تخصصی خود بود. به عبارت دیگر بر پایه این طرح اعضای هیئت علمی می توانند بین 3 ماه تا یکسال به صورت پاره وقت یا تمام وقت به سازمان یا شرکتی که مرتبط با حوزه تخصصی آن ها است مأمور شده و علاوه بر آشنایی با مسائل و مسائل آن ها، تا حد امکان در بهبود شرایط و افزایش بهره وری آن ها مشارکت نمایند.

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: بدیهی است این همکاری ها می تواند در درازمدت تبدیل به بسیاری از پروژه ها و همکاری های عمیق تر و استفاده بهینه از پتانسیل های علمی کشور گردد. در راستای جمع آوری موضوعات و محورهای مورد احتیاج کشور با وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت ها مکاتبه اجرا شده و اطلاع رسانی های لازم اجرا شده است.

سیف ادامه داد: در امسال دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست های فرصت مطالعاتی را به طور منظم به دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعلام نموده و همچنین به وسیله سایت دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت عتف آیین نامه و اولویت های پژوهشی بارگذاری شده است. هم اکنون نیز تعدادی از اعضای هیئت علمی برای یاری در موضوعات مختلف در حال فعالیت در سازمان ها و نهادهای کشور هستند.

وی گفت: طبیعتاً این طرح فرصت خوبی برای صنایع ایجاد نموده که بتوانند از اعضای هیئت علمی برای آسیب شناسی مسائل و مسایل خود و همچنین تدوین راهکارها و راهکار ها بهره ببرند. البته این طرح محدود به صنایع نیست و دستگاه های اجرایی فرهنگی و مالی کشور می توانند از همکاری اعضای هیئت علمی مرتبط با حوزه خود بهره ببرند.

4040/

kheimehnews.ir: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21327

به "فرصت مطالعاتی اساتید در داخل امکان آسیب شناسی مسائل صنایع را فراهم نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت مطالعاتی اساتید در داخل امکان آسیب شناسی مسائل صنایع را فراهم نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید