فعالیت 6 میلیون نفر در انجمن های صنفی کارگری کشور

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، ابوالفضل فتح اللهی رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران در مراسم افتتاح دفتر کانون کارگری استان و تعاونی حمل بار و اثاثیه استان قزوین که روز پنجشنبه برگزار گردید گفت: در سراسر کشور 1712 انجمن صنفی کارگری، 9 کانون استانی و 6 کانون تخصصی داریم که بیش از شش میلیون نفر عضو کانون های کارگری هستند.

فعالیت 6 میلیون نفر در انجمن های صنفی کارگری کشور

وی اعلام کرد: در استان قزوین 91 انجمن صنفی کارگری با 25 هزار عضو فعال است و سه کانون تخصصی شامل رانندگان، ساختمان و ایمنی توانمندتر و قویتر فعالیت می نمایند.

فتح اللهی توضیح داد: رشد 112 درصدی درانجمن های صنفی بیانگر توانمندی و ظرفیت این تشکل مردمی است که باید مورد حمایت دولت قرار گیرد.

وی گفت: با شرایط مالی حاکم بر کشور، تشکلهای کارگری می توانند یاری دولت باشند و برای حل مسائل ایده های خود را مطرح نمایند اما باید مورد توجه و نظرخواهی قرار گیرند.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران یادآورشد: این تشکلها می توانند برای احقاق حقوق کارگران یاری موثری باشند و تمام کوشش ما این است از این راه بتوانیم به جامعه کارگری یاری کنیم.

وی افزود: مهمترین مشکل ما تغییرات پارامتری در سازمان تامین اجتماعی است و در شرایطی که کارگران در کنار سازمان هستند و صندوق متعلق به کارگران است متاسفانه طرحی را به مجلس برده اند و قرار است تصویب گردد که حق کارگران را تضییع می نماید.

فتح اللهی اظهارداشت: افزایش پرداخت حق بیمه از 7 به 9 درصد، بالابردن سن بازنشستگی از چالش های جدی این طرح است که می تواند کارگران را با چالش های جدی تری روبرو نموده و فشار بر این قشر را بیشتر می نماید.

وی گفت: مطالبات تامین اجتماعی از دولت بیش از 150 هزار میلیارد تومان است که مطالبات از بخش صنعت حدود 18 هزار میلیارد تومان برآورد می گردد که باید برای پرداخت آن فکری کرد تا صندوق های بازنشستگی دچار بحران نشوند.

فتح اللهی توضیح داد: 17 صندوق ورشکسته داریم که باید مدیریت گردد.

وی اظهار امیدواری کرد نمایندگان مجلس با نگاه کارشناسی قوانینی را وضع نمایند تا زندگی کارگران از این بدتر نگردد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3256

به "فعالیت 6 میلیون نفر در انجمن های صنفی کارگری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 6 میلیون نفر در انجمن های صنفی کارگری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید