فغان پور: نامه فیفا را مستدل پاسخ دادیم، دلیلی بر تغییر زمان انتخابات نیست

به گزارش شیوا مارکت، مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: اگر انتخابات فدراسیون در تاریخ مقرر برگزار نشود باید دنبال دلایلی غیر از نامه فیفا باشیم.

فغان پور: نامه فیفا را مستدل پاسخ دادیم، دلیلی بر تغییر زمان انتخابات نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، صفی الله فغان پور مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش مردم در خصوص نامه اخیر فیفا به فدراسیون فوتبال اظهار کرد: ابتدا باید بگویم که منشأ این نامه بیشتر بحث هایی بود که از داخل و بدون اینکه اطلاعاتی از اصل موضوع وجود داشته باشد، به فیفا گزارش شده است. ایرادی که فیفا گرفته است 2 مورد است، یکی بحث آیین نامه اجرایی است که ما به فیفا هم اعلام کردیم که از همان سالی که اساسنامه تدوین شد آیین نامه اجرایی هم تدوین شد و ما براساس آن انتخابات را برگزار می کنیم. بحث دیگر هم هیئت معین صلاحیت بود که گفتند باید هیئت سه نفره وجود داشته باشد که هم ابلاغیه صادر شده و هم اساسنامه و آیین نامه گفته است که چه کسانی می توانند عضو این هیئت باشند. پاسخ کامل به فیفا داده شده و به نظر می رسد انتخابات در موعد مقرر برگزار شود.

وی ادامه داد: براساس همین اساسنامه با همین فیفا و ارکان آن 2 انتخابات را برگزار کردیم بنابراین ایراداتی که فیفا می گیرد اساسی نیست و تذکراتی است که فدراسیون فوتبال هم پذیرفته و در حال تدوین آن است و چیزی جدیدی نیست و ما براساس اساسنامه جدیدی کار نمی کنیم که فیفا در جریان آن نباشد. ما با همین اساسنامه با حضور کنندگان فیفا انتخابات را هم برگزار کردیم.

فغان پور اضافه نمود: همانطور که آقای نصیرزاده گفتند، بحث اساسنامه همه جانه باید باشد و ما نمی توانیم فقط به فیفا توجه داشته باشیم و قوانین و مقررات داخلی را نادیده بگیریم و همه موارد باید لحاظ باشد، هم بحث حاکمیتی و هم مقررات فیفا را باید مدنظر داشته باشیم. اگر شیطنت ها نباشد همه این مسائل به خوبی در حال انجام است.

وی در پاسخ به این سوال که می توان فیفا را قانع کرد؟ گفت: من در تاریخ 14 شهریور 96 در نامه ای اعلام کردم که اساسنامه نیاز به بازنگری دارد و صرفا این طور نیست که قبلا اساسنامه ای نوشته شده و ما به آن اکتفا کنیم. دنبال این هستیم که موارد جدید در آن لحاظ شود و به رئیس فدراسیون وقت هم گفتیم که اجازه دهند این اساسنامه را بازنگری کنیم. ما براساس اساسنامه ای که قبلا هم 2 دوره انتخابات طبق آن برگزار شده، برگزار می شود و مانعی وجود ندارد. فیفا ایراداتی گرفته و ما پاسخ دادیم و به نظر ما فیفا قانع می شود.

مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال ادامه داد: نامه فیفا نشان می دهد که اشرافی بر اساسنامه ما ندارد. ما آیین نامه را داریم، کمیته استیناف تشکیل شده و فیفا یا خبر نداشته است یا نامه هایی که از داخل ایران زده شده است تاثیرگذار بوده است. یکی از بزرگان فوتبال اخیرا مصاحبه ای کرده که گفته برای انتخابات آیین نامه اجرایی نداریم. چند روز بعد فیفا نامه زد که آیین نامه اجرایی ندارید؟ یک نفر مصاحبه می کند فورا فیفا هم واکنش نشان می دهد. چیزی که فیفا خواسته است ما مستدل پاسخ دادیم. آیین نامه اجرایی را فرستادیم، اعضای کمیته های بدوی و استیناف را هم فرستادیم و وقتی فیفا خواسته ای داشته و ما اجابت کرده باشیم دلیلی بر تغییر زمان انتخابات نیست.

فغانپور گفت: مگر نمی گویند که فیفا از اساسنامه ایراد گرفته است این به آن معنا است که اساسنامه فدراسیون در فیفا مطرح است و آنها ایراداتی به برخی از مسائل دارند. اینکه می گویند سازمان تیم ملی در اساسنامه نیست، اصلا ضرورتی ندارد که باشد، اختیاراتی که رئیس فدراسیون دارد و مجمع به آن تفویض کند کار پیش می رود.

فغانپور گفت: تمام کمیته ها تا الان انتخاب شدند همه اعضای هیئت رئیسه تصویب کردند و رئیس فدراسیون پیشنهاد کرده است و کسی در کمیته ها بدون اینکه اعضای هیئت رئیسه تصویب کرده باشد کار کند. وقتی که انتخابات هر 4 سال برگزار می شود طبق اساسنامه انجام می شود. رئیس فدراسیون هر 4 سال انتخاب می شود وقتی انتخاب شد کمیته ها را اعضای جدید را به هیئت رئیسه معرفی می کند و هیئت رئیسه مصوب می کند و انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: من به عنوان مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال در سال 96 به رئیس فدراسیون نامه دادم که آمادگی اصلاح اساسنامه را داریم، بارها کمیته هایی برای بازنگری تشکیل شد ولی به خاتمه نرسید. به خاطر مشکلاتی که در این سال های اخیر وجود داشت انجام نشد، الان اساسنامه جدید تقریبا آماده است و بعد از تشکیلات جدید فدراسیون تصویب خواهد شد.

فغان پور در پاسخ به این سوال که اهالی فوتبال درباره اساسنامه نظر بدهند؟ شرح داد: قطعا قبل از اینکه به مجمع اعلام شود و از نظرات نخبگان و اهالی فوتبال استفاده خواهیم کرد و تکمیلی آن را به مجمع فدراسیون ارائه می دهیم.

وی ادامه داد: اینکه اساسنامه اصلاح شود بحث همه است، اما اینکه بیاییم بگوییم اساسنامه مفسده زاست حرف معقولی نیست. ما نباید در حرف هایمان استرس جدیدی به مردم وارد کنیم.

مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که نامه فیفا به فدراسیون رسیده است؟ گفت: پاسخ فیفا همین حرف هایی است که گفتیم و چیز خاصی نبود. به نظر من این طور نیست که انتخابات فدراسیون فوتبال به خاطر نامه فیفا اعلام برگزار نشود، اگر انتخابات فدراسیون در تاریخ مقرر برگزار نشود باید دنبال دلایلی غیر از نامه فیفا باشیم.

وی در پاسخ به موضوع حضور بازنشسته ها و نهادهای نظارتی شرح داد: بحثی که وجود دارد یک بحث اساسی است و نهادهای نظارتی به شدت دنبال این قضیه هستند و من شخصا می گویم که بحث بازنشستگی باید اتفاق بیفتد و بازنشسته هایی که 30 سال زحمت کشیدند باید به عنوان مشاور استفاده کرد ولی همه چیز باید در چارچوب قانون باشد نه اینکه یک نفر یا نهادی اعمال قدرت و نفوذ کند بلکه باید در چارچوب قانون حرف بزنیم. ما الان در بحث قانون بازنشستگی، باید مرجع قانونی داشته باشیم و براساس تبصره 2 قانون بازنشستگی افراد می توانند به عنوان پاره وقت کار کنند و یک سوم حقوق دریافت کنند. هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال براساس اساسنامه 9 جلسه تشکیل می دهد و ما می گوییم اگر هر جلسه 2 ساعت هم باشد از کار پاره وقتی که قانون بازنشستگی می گوید زمانش کمتر است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16502

به "فغان پور: نامه فیفا را مستدل پاسخ دادیم، دلیلی بر تغییر زمان انتخابات نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فغان پور: نامه فیفا را مستدل پاسخ دادیم، دلیلی بر تغییر زمان انتخابات نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید