فیلم، تظاهرات خشونت بار در اورگان آمریکا 6 زخمی برجا گذاشت

به گزارش شیوا مارکت، تظاهرات بین گروههای نژادپرست آمریکا و گروههای ضدفاشیست در شهر پورتلند به خشونت کشیده شد که در نتیجه آن 6 نفر زخمی و 13 نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

فیلم، تظاهرات خشونت بار در اورگان آمریکا 6 زخمی برجا گذاشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تظاهرات گروههای افراطی راستگرا و گروههای ضدفاشیست آمریکا در پورتلند ایالت اورگان به خشونت کشیده شد که در نتیجه آن شش نفر زخمی و 13 نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، افراد دستگیر شده با اتهاماتی چون بر هم زدن نظم عمومی، حمل غیرقانونی سلاح و مقاومت در مقابل هشدارهای پلیس روبرو هستند.

شبکه بی بی سی نیز در این خصوص گزارش کرد، نیروهای پلیس برای جدا کردن راستگرایان افراطی و طرفداران جنبش ضدفاشیست که با یکدیگر درگیر شده بودند، وارد عمل شدند.

راشاتودی گزارش کرد که گروهی از معترضان که نقاب به صورت داشتند به سمت دو اتوبوس فعالان راستگرا حمله کردند و به سمت آن سنگ پرتاب کردند و با خرد کردن درب یکی از اتوبوس ها، تلاش می کردند وارد آن شوند.

پلیس همچنین یکسری ابزارآلات از معترضان ضبط کرد که در صورتیکه از این وسایل استفاده می کردند، تظاهرات به صحنه هولناکی تبدیل می شد و آسیب ها و خسارات جدی به بار می آورد.

طبق گزارش راشاتودی، ابزارآلاتی که از معترضان ضبط شده بود، شامل چاقو، میله های فلزی و چوبی، اسلحه و اسپری حاوی مواد شیمیایی می شد.

نیروهای امنیتی پلیس پورتلند اعلام کردند که در این اعتراضات خشونت بار، دستکم 6 نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

گروههای راستگرای افراطی از حامیان سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هستند و تد ویلر شهردار پورتلند، جوئی گیبسون بنیانگذار گروه راستگرای عبادت کنندگان میهن پرست (Patriot Prayer) را به سوء استفاده از منابع مالیات دهندگان برای برگزاری راهپیمایی متهم کرد.

وی توضیح داد: ما در حال حاضر با این حقیقت روبرو و در جدال هستیم که در آمریکا، یک جنبش ملی گرای سفید پوست بر پایه برتری نژاد سفیدپوست در این کشور برخاسته است و در حال تأثیرگذاری بر کل ملت است.

از طرف دیگر، ترامپ گروههای ضدفاشیست را یک سازمان تروریستی خواند که البته طبق قانون آمریکا، واشنگتن تنها نهادهای خارجی را می تواند در لیست سازمانهای تروریستی قرار دهد.

م

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11124

به "فیلم، تظاهرات خشونت بار در اورگان آمریکا 6 زخمی برجا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، تظاهرات خشونت بار در اورگان آمریکا 6 زخمی برجا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید