قبل از طلاق به این سوالات پاسخ دهید!

به گزارش شیوا مارکت، در این مطلب هفت سوالی که قبل از طلاق دریافت باید از خودتان بپرسید مطرح شده است.

قبل از طلاق به این سوالات پاسخ دهید!

به گزارش ، عقل سلیم می گوید مطرح کردن سوال های درست قبل از ازدواج اتفاق بهتری را رقم می زند، اما آن روی سکه همیشه نادیده گرفته شده است. شاید دلیلش این است که در زمان طلاق، زوج ها در شرایط ناآرام و پراسترسی قرار دارند و به فکر 20 سوالی نیستند.

اما نانسی کولیر روان درمانگر معروف منهتن معتقد است این کار اشتباه است. حتی اگر در تصمیم خود مصمم هستید، باز هم پرسیدن سوال های درست از خود (شاید با یاری یک مشاور ازدواج)، بسیار ارزشمند خواهد بود.

هفت سوالی که قبل از طلاق دریافت باید از خودتان بپرسید در ادامه مطرح شده است. لطفا اگر در آستانه جدایی هستید، کمی به آن ها فکر کنید، فقط کمی!

گاهی مشکل بسیار ساده است: همسرتان نمی داند شما انتظار چه رفتاری از او دارید. ممکن است به همسرتان بگویید رفتارش با رفتار دیگر زوج ها تفاوت دارد. مثلاً اگر یکی از دیگری توقع دارد مدیریت امور اقتصادی را بر عهده بگیرد و او به این کار مایل نیست، می تواند منجر به بروز مسائل گردد.

یک مشاور ازدواج می گوید: شاید فکر می کنید به خوبی نظرتان را منتقل نموده اید، اما شاید همسرتان نشنیده باشد. تحقیقات نشان داده مردم تنها بین 30 تا 35 درصد از حرف هایی را که زده می گردد، می شنوند، زیرا دایم در ذهن خود به فکر جواب هستند. اگر مثلاً فکر می کنید همسرتان شما را در اولویت قرار نمی دهد، این مشکل تنها در صورتی حل می گردد که همسرتان از ناراحتی شما مطلع گردد. باید با همسر خود کاملاً روراست و شفاف باشید حتی اگر ازدواج شما تمام گردد، حداقل می دانید که هر کاری از دست تان برمی آمده، انجام داده اید و این نکته در پشت سر گذاشتن روز های سخت به شما یاری خواهد نمود.

در یک برگه کاغذ، فهرستی از اقداماتی را بنویسید که فکر می کنید باید برای نجات ازدواج تان انجام گردد. در طرف دیگر کاغذ فهرست کار هایی را بنویسید که فکر می کنید همسرتان باید انجام دهد. به همسرتان نیز بگویید این کار را انجام دهد. بسیار مهم است که هر دو نفر این کار را انجام دهند. در غیر این صورت تنها به فهرستی از توقعاتی که زوج از هم دارند تبدیل می گردد.

خانم کولیر می گوید: باید با دقت و واقع بینانه آنالیز کنید آیا چیز هایی که بعد از طلاق به دست می آورید ارزش چیز هایی را که از دست می دهید دارد یا نه. شاید همسرتان دیگر برایتان چندان جذاب نباشد، اما مهارت های او در نگهداری از فرزندان، یاری در امور منزل و درمجموع همراهیِ او با شما از دیدگاه منفی تان کم کند. داشتن ایده ای روشن از آن چه در زندگی می خواهید، در تصمیم گیری برای سرنوشت ازدواج تان بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

خانم کولیر می گوید: به زوج ها پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به طلاق به مسائل اقتصادی فکر نمایند. مثلاً با یک مشاور اقتصادی و وکیل مشورت کنید و از هزینه های طلاق مطلع شوید. تغییرات زیادی در اوضاع اقتصادی تان به وجود می آید. باید از تمام حقایق اقتصادی مطلع باشید تا احساس امنیت بیشتری کنید. شاید آنالیز این موضوع باعث گردد تصمیم مطلعانه تری بگیرید.

ما برای بسیاری از تحولات در زندگی آماده می شویم، اما طلاق ناگهان مانند یک آتشفشان فوران می نماید و آمادگی نداشتن ما به این هرج ومرج می افزاید. باید بدانید که قرار است بعد از سال ها زندگی مشترک، تمام صورت حساب ها و اقتصادیات را خودتان به تن هایی پرداخت کنید. به علاوه چه کسی فعالیت های روزانه فرزندان تان را پیگیری خواهد نمود؟ همه این سوال ها و فکر کردن به پاسخ آن ها، یک نتیجه مثبت دارد؛ این که نقش ها و تاثیر مثبت همسرتان را در زندگی یک بار دیگر مرور خواهید کرد.

شاید ایراد از شما باشد نه از ازدواج تان. اگر رابطه برایتان کسل نماینده شده است، احتمالا بعد از طلاق و حتی در ازدواج بعدی نیز این گونه خواهد بود. اگر با همسرتان دعوا می کنید که تعطیلات به خانه کدام بستگان بروید، احتمالاً در ازدواج بعدی نیز همین دعوا ها را خواهید داشت، اما زن و شوهر هایی که می دانند درک آن ها از مسائل ازدواج می تواند جهت زندگی شان را تغییر دهد، زندگی مشترک پیروز تر و طولانی تری خواهند داشت.

منبع: روزنامه خراسان

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5831

به "قبل از طلاق به این سوالات پاسخ دهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از طلاق به این سوالات پاسخ دهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید