لزوم گسترش تعامل شهرداری ها و شوراها در راستای ارتقای خدمات رسانی

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، سیدعلی آقازاده روز شنبه در همایش شهرداران استان مرکزی در اراک، گفت: در سال آینده به دلیل مسائل مالی و تحریم ، فشار بیشتری به شهرداری ها وارد می گردد که در این رابطه شکل گیری تعامل سازنده بین شهرداری ها با شوراهای اسلامی لازم است.

لزوم گسترش تعامل شهرداری ها و شوراها در راستای ارتقای خدمات رسانی

استاندار مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر در استان مرکزی تعداد شهرداری های بدهکار کم است و تا انتها سال، اکثر شهرداری ها بدهی های خود را تسویه خواهند کرد و با حمایت لازم در سال آینده می توان باقی مسائل شهرداری ها را نیز برطرف کرد.

آقازاده اعلام کرد: در سال 98 ممکن است شهرداری ها فشار بیشتری را متحمل شوند، اما همانطور که در سال 97 با وجود همه مسائل توانستند عملکرد خوبی داشته باشند، در سال آینده نیز باید با برنامه ریزی و اولویت بندی کارها را پیگیری نمایند.

استاندار مرکزی خاطر نشان ساخت: گسترش اعتماد بین شهرداری ها و مردم باید در دستور کار قرار گیرد، چرا که می تواند شهرداری ها را در اجرای برنامه ها و پروژه ها یاری کند و در این تعامل شهرداری ها باید پیشگام شوند و مردم را در برنامه های خود مشارکت دهند. هم اکنون 69 درصد مردم استان مرکزی در نقاط شهری زندگی می نمایند، به همین دلیل شهرداری ها مسئولیت سنگین، حساس و مهمی در خدمت گذاری به مردم بر عهده دارند که به خوبی باید به انجام برسانند.

آقازاده توضیح داد: در آستانه سال جدید هستیم و نوروز فرصتی برای معرفی ظرفیت های گردشگری استان به مسافران نوروزی و شهروندان است. شهرداری های استان به نحوی عمل نمایند که شهرها از لحاظ نظافت و زیبایی وضعیت مطلوب داشته باشند. عملکرد شهرداری های استان مرکزی در حوزه خدمات سفر نوروز 98، مورد پایش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4235

به "لزوم گسترش تعامل شهرداری ها و شوراها در راستای ارتقای خدمات رسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم گسترش تعامل شهرداری ها و شوراها در راستای ارتقای خدمات رسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید