ماجرای برچیده شدن شبانه المان پیانو در تبریز

به گزارش شیوا مارکت، در حالی که نصب المان پیانو در فلکه دانشگاه تبریز مورد استقبال مردم و به خصوص اهالی فرهنگ شهر نهاده شد، اما این المان، شبانه و به دلایل نامعلومی با استفاده از جرثقیل برچیده شد.

ماجرای برچیده شدن شبانه المان پیانو در تبریز

به گزارش ایسنا، بامداد گذشته، خبری در فضای مجازی با عنوان برچیده شدن این المان هنری در شهر اولین ها و شهری که روزگاری مهد فرهنگ و هنر محسوب می شد، باعث دلسردی و ناراحتی جمعی از اهالی فرهنگ تبریز شد.

این المان به مناسبت عید نوروز و سال جدید در فلکه دانشگاه شهر و کنار حوضچه آب نصب شده بود تا گامی برای ارتقای چهره فرهنگ و هنر شهر باشد. نصب المان های نوروزی هم چون تابلوفرش، سماور، رادیو و ... نیز معمولا هر ساله در ایام ابتدایی سال در نقاط مختلف شهر انجام می گیرد.

در این خصوص سید قاسم ناظمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در صفحه شخصی خود با انتقاد از حذف المان پیانو از سطح شهر، نوشت: نصب و برچیدن سازه های شهری جزو اختیارات شهرداری ها است، اما کاش برای همواره مدیران جرئت کنند و کسانی را که در کار آن ها اعمال نظر می کنند را به مردم معرفی کنند و اگر قرار است المان پیانو برچیده گردد، ما آماده ایم آن را در یکی از مراکز فرهنگی نصب کنیم.

جا به جایی المان پیانو به جهت الزامات ترافیکی/ مردم به شایعات توجه نکنند

محمدباقر خوشنواز شهردار منطقه دو تبریز نیز در این راستا از جانمایی مجدد المان پیانو در بلوار 29 بهمن تا 48 ساعت آینده اطلاع داد.

وی اظهار کرد: المان پیانو در راستای زیباسازی و توجه به سیمای شهر نصب شده بود، اما پس از جانمایی تعیین شد که محل انتخاب شده برای آن به لحاظ این که یک میدان پرتردد است و المان نیز دقیقا در مجاورت خط عابر پیاده واقع شده، مناسب نبود.

وی یادآور شد: علاوه بر این، خواه یا ناخواه توجه رانندگان به المان نیز جلب شده و امکان ایجاد خطر برای عابران پیاده وجود داشت، که به همین خاطر المان مذکور برداشته شد تا در 48 ساعت آینده و پس از آماده سازی بستر های مورد احتیاج، در همان جهت بلوار 29 بهمن، حوالی هدایت مجددا نصب گردد.

طفره: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29029

به "ماجرای برچیده شدن شبانه المان پیانو در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای برچیده شدن شبانه المان پیانو در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید