مانیفست پست مدرن یک زن سبزی فروش خواندنی شد

به گزارش شیوا مارکت، تهمینه بروجردی به خبرنگار مهر گفت: کتاب مانیفست پست مدرن یک زن سبزی فروش مجموعه داستانی است که از سوی انتشارات هزاره ققنوس در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شد.

مانیفست پست مدرن یک زن سبزی فروش خواندنی شد
  • آشنایی با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

وی محتوای این کتاب را شامل 43 داستان کوتاه در قالب طنز، جدی معرفی کرد و اضافه کرد: خانواده، زن، اجتماع و جنگ موضوعات این داستان هاست.

بروجردی ادامه داد: نمی توانم بگویم تمام این داستان های این کتاب زاده تخیل است اما معتقدم انسان با تجربه کردن های متفاوت در این جهان می تواند برآیند همه این ها را در داستان هایش بیان کند.

وی درباره نام کتاب مانیفست پست مدرن یک زن سبزی فروش شرح داد: نام این کتاب برگرفته از یک داستان کتاب است که درباره روحیات خانم هاست که برای بهتر دیده شدن ممکن است به کارهای مختلفی دست بزنند. داستان های دیگر درباره جامعه، جنگ است. البته دو داستان هم با موضوع عشق در این کتاب آمده است.

بروجردی اظهار کرد: معتقدم یک داستان نویس باید در حوزه های مختلفی مطالعه کند تا بتواند یک داستان را از جنبه های مختلفی تصویر و روایت کند. در نمایشگاه کتاب علاوه بر آثار داستانی، در پی آثار سیاسی، جامعه شناسی و روانشناسی نیز هستم.

در متن یکی از داستان های این کتاب با عنوان آرزوهای بزرگ می خوانیم: دیگر حسابی حوصله خانم هاویشام سر رفته بود. دوباره یک کف دست از دامن پلاسیده اش را که حالا به بالای زانو می رسید کند و با دندان قروچه توی آتش شومینه انداخت. دلش لباس شب نو و مهمانی می خواست. جوری که صدایش از داستان بیرون نرود، آهی کشید و گفت: نمی دانم این مردک دیکنز، چطور توانست نظر مرا به خود جلب کند. اگر تولستوی یا فلوبر را تور می کردم بهتر نبود!؟

کتاب مانیفست پست مدرن یک زن سبزی فروش با شمارگان 220 نسخه، 126 صفحه و به بهای 20 هزار تومان در انتشارات هزاره ققنوس عرضه شده است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5554

به "مانیفست پست مدرن یک زن سبزی فروش خواندنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانیفست پست مدرن یک زن سبزی فروش خواندنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید