محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگاران: حمایت مردم باعث شده تا ما مسئولیتی داشته باشیم، با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان به وظایف اصلی خود می پردازند، استانداران نسبت به آنالیز مسائل مردم تعهد دارند

به گزارش شیوا مارکت، استاندار تهران گفت: اگر انتخابات مجلس ما به سمت استانی شدن برود، نمایندگان به وظیفه خود می پردازند.

محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگاران: حمایت مردم باعث شده تا ما مسئولیتی داشته باشیم، با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان به وظایف اصلی خود می پردازند، استانداران نسبت به آنالیز مسائل مردم تعهد دارند

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در گفت و گو با درباره رعایت مسئله تکریم ارباب رجوع در استانداری ها گفت: تاکید وزیر کشور در جلسات متعدد پیگیری مطالبات مردمی است. مسئولین متعهد هستند مسائل گوناگون کسانی را که به استانداری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها مراجعه می نمایند، آنالیز و برطرف نموده و اقدامات قابل قبولی داشته باشند.محسنی بندپی با اشاره به طرح میز خدمت گفت: آقای وزیر اعلام کردند که میز خدمتی در تمام استانداری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها استقرار پیدا کند؛ همچنین نسبت به الکترنیکی کردن این میز خدمت تاکید داشتند که باید این طرح با شفافیت و سهولت انجام گردد تا مردم بدانند که پیگیری کار آن ها به کدام حوزه ارجاع داده شده و نتیجه کار آن ها معین گردد. از همین رو دستگاه های تابع باید به تکریم ارباب رجوع در حوزه کاری خود توجه داشته باشند.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه حمایت مردمی باعث شده تا ما در یک ارگان مسئولیت داشته باشیم، گفت: دستور وزیر درباره تکریم ارباب رجوع، هم یک قانون و هم یک تکلیف و وظیفه اداری برای همه مسئولین است، بر همین اساس ما بر جوابگو بودن و برطرف مسائل مردم حداکثر توان خود را به کار خواهیم گرفت.

وی درباره اختیارات استانداران برای بهبود شرایط استان ها گفت: نشست استانداران با وزیر کشور به همین دلیل صورت گرفته است؛ استاندار به عنوان نماینده عالی دولت و حاکمیت در استان شناخته می شوند، و بر اساس قانون، اختیاراتی که به آنان تفویض شده را باید در جهت برطرف مسائل مردم مانند اشتغال، خدمات رسانی، توسعه کسب و کار، ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری به کار بگیرند. یک استاندار به عنوان رئیس شورا های متعدد، همه آن شرایطی را که در استان برای بالندگی و رشد و شکوفایی ضروری است باید مدنظر قرار بدهد.

محسنی بندپی درباره استانی کردن انتخابات مجلس گفت: بنده به شخصه با این طرح موافق هستم، اگر مجلس ما به سمت استانی شدن برود، نمایندگان از کار های فرعی و روزمرگی دست کشیده و به وظیفه اصلی نمایندگی خود که تصویب و تایید قانون، نظارت بر اجرای قانون و کار های کلان و ملی است، عمل خواهند کرد که انجام این وظایف می تواند کارایی و اثر بخشی مجلس افزایش دهد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2908

به "محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگاران: حمایت مردم باعث شده تا ما مسئولیتی داشته باشیم، با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان به وظایف اصلی خود می پردازند، استانداران نسبت به آنالیز مسائل مردم تعهد دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگاران: حمایت مردم باعث شده تا ما مسئولیتی داشته باشیم، با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان به وظایف اصلی خود می پردازند، استانداران نسبت به آنالیز مسائل مردم تعهد دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید