مخالفت چین با کوشش آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی وزارت خارجه چین درخواست آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه را فاقد منطق و اساس حقوقی خواند.

مخالفت چین با کوشش آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به کوشش آمریکا درخصوص فعال سازی مکانیسم ماشه گفت: تقاضای آمریکا فاقد اساس حقوقی و منطق است. این چیزی جز نمایشی سیاسی که توسط آمریکا طراحی شده نیست. این درخواست حمایت اعضای شورای امنیت را دریافت نخواهد نمود و جامعه بین المللی نیز آن را قبول نخواهند کرد.

وی ادامه داد: برجام که توسط قطعنامه 2231 گرامی داشته شده، از نیروی قوانین بین المللی برخوردار است. آمریکا در مه 2018 به صورت یکجانبه از برجام خارج شد و تحریم های یکجانبه غیرقانونی را علیه آن اعمال کرد. این نقض برجام و قطعنامه 2231 بود. آمریکا با خروج از برجام دیگر جزئی از طرفین برجام محسوب نمی گردد و هیچ حقی برای درخواست فعال سازی مکانیسم بازگشت تحریم ها از شورای امنیت آنطور که در قطعنامه 2231 ذکر شده ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به اینکه مکانیسم بازگشت اتوماتیک تحریم ها نباید فعال گردد اعلام کرد: طرفین برجام و اکثریت اعضای شورای امنیت بر این باورند که درخواست آمریکا هیچ مبنای حقوقی نداشته و مکانیسم ماشه فعال نشده است. سفیر ژانگ جون نیز نامه ای برای رئیس شورای امنیت فرستاده که مخالفت چین با درخواست آمریکا را ابراز می نماید.

وی اضافه کرد: چین با طرفین مربوطه همکاری خواهد نمود تا برجام، قطعنامه 2231 موضع درست، چندجانبه گرایی، اعتبار شورای امنیت رژیم بین المللی عدم اشاعه و امنیت و ثبات منطقه ای حفظ گردد و برای حل مسئله هسته ای ایران راه حلی سیاسی و دیپلماتیک را پیدا کند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22668

به "مخالفت چین با کوشش آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت چین با کوشش آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید