مدودوف: آمریکا تمایلی به تمدید معاهده نیو استارت ندارد

به گزارش شیوا مارکت، معاون ریاست شورای امنیت روسیه گفت، با این که لحاظ کردن سلاح های جدید در معاهده تسلیحاتی با آمریکا ضروری است، این کشور تمایلی به این کار ندارد.

مدودوف: آمریکا تمایلی به تمدید معاهده نیو استارت ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیمیتری مدودوف معاون ریاست شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه گفت، نسبت به تمدید معاهده تسلیحاتی نیو استارت با آمریکا به شدت بدبین است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، مدودوف در مصاحبه ای گفت: به خاطر مواضع آمریکا، در این خصوص به شدت بدبین هستم. [این مواضع] در حال حاضر سازنده نیستند.

وی افزود: به منظور مؤثر بودن یک معاهده، باید همه طرفین به آن پایبند باشند. در حال حاضر در آمریکا اشتیاقی برای تمدید نیو استارت نمی بینم. ممکن است در مواضع آن ها تغییراتی به وجود آید، ما از آن استقبال خواهیم کرد.

این مقام روس با اشاره به این که کشورش آماده است بدون هیچ پیش شرطی این معاهده را تمدید کند گفت: اما آن ها (آمریکایی ها) شرایط جدید را عنوان کرده اند، به خصوص در زمینه ملحق شدن دیگر کشورها که تمدید این قرارداد را تقریباً غیرممکن می کند.

مدودوف همچنین شرح داد تسلیحات جدید باید در این معاهده لحاظ شوند اما آمریکا مایل به پذیرش آن نیست و اگر واشنگتن به تقویت زرادخانه های اتمی خود ادامه دهد روسیه ناچار خواهد بود تصمیم های متناسب یا غیرمتناسبی را برای خنثی کردن این توانایی ها به کار بندد.

پیمان نیو استارت در سال 2010 توسط مدودوف رئیس جمهور وقت روسیه و باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا به امضا رسید. در حال حاضر این توافقنامه تنها عامل کنترل تسلیحات بین دو کشور است که هنوز لازم الاجراست. این توافق در فوریه 2021 منقضی می شود و تا به امروز واشنگتن تمایلی به تمدید آن نشان نداده است.

مقام های دولت ترامپ گفته اند آنها توافقنامه گسترده تری می خواهند تا سلاح های غیراستراتژیک را نیز پوشش دهد و حتی راستی آزمایی دقیقی داشته باشد و همچنین چینی ها نیز در آن مشارکت کنند. چنین تغییراتی اگر سال ها طول نکشد، ماه ها زمان نیاز دارد.

خ

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21553

به "مدودوف: آمریکا تمایلی به تمدید معاهده نیو استارت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدودوف: آمریکا تمایلی به تمدید معاهده نیو استارت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید