مدیرکل موقت آژانس: همکاری ایران با آژانس همچنان در جریان است

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد همکاری های ایران با این نهاد بین المللی همچنان در جهت درست پیش می رود.

مدیرکل موقت آژانس: همکاری ایران با آژانس همچنان در جریان است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه در یک نشست خبری در وین گفت که ایران همچنان به همکاری با آژانس در راستا درست ادامه می دهد.

مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی به خبرنگاران گفت: در حال حاضر همکاری بین ایران و آژانس همچنان در جریان است و این پیشرفت حاصل نشست های اخیر من با مقامات ارشد ایران است.

وی اضافه نمود: این همکاری یک فرآیند ادامه دار است و من نمی توانم پیش داوری کنم که به کجا ختم خواهد شد. اگرچه این همکاری مستمر بدین معنا نیست که همه مسائل کاملاً حل شده است، اما این یک گام در راستا درست است.

مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی ماه گذشته با سفر به تهران با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و مصاحبه کرده بود.

فروتا یک روز پس از دیدار با مقامات ارشد ایرانی در تهران، در مصاحبه با خبرنگاران شرح داد: ما مصاحبههای مهمی با مقامات بلندپایه ایران از جمله آقای ظریف، آقای صالحی و سایر مقامات وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی ایران داشتیم و در خصوص طیف وسیعی از مسائل صحبت کردیم. لحن و دستاورد این مصاحبهها برای ما مثبت بود و این نشان می دهد که رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً بالغ است و ما می توانیم در خصوص همه مسائل مصاحبه کنیم.

وی همچنین در خصوص شبهاتی که برخی محافل سیاسی و رسانه ای درباره همکاری های ایران با آژانس مطرح می کنند نیز گفت که سازوکار راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران احتمالاً قدرتمندترین سازوکاری است که این نهاد بین المللی برای نظارت بر فعالیت های کشورهای عضو خود دارد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11534

به "مدیرکل موقت آژانس: همکاری ایران با آژانس همچنان در جریان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل موقت آژانس: همکاری ایران با آژانس همچنان در جریان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید