مذاکرات پنهانی عبدالله صالح با عربستان و امارات نمی تواند انصارالله را منزوی کند

به گزارش شیوا مارکت، به اعتقاد کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا، علی عبدالله صالح در چارچوب مذاکرات خود با سعودی ­ها و اماراتی­ ها به دنبال به قدرت رسیدن احمد، پسر خود است.

مذاکرات پنهانی عبدالله صالح با عربستان و امارات نمی تواند انصارالله را منزوی کند

رضا میرابیان، کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، در مورد مواضع عبدالله صالح مبنی بر علاقه مندی حزب کنگره ملی به شراکت با انصارالله، با اشاره به اینکه مذاکرات پنهانی عبدالله صالح با عربستان و امارات نمی­ تواند انصارالله را منزوی کند، بیان داشت: انصارالله و حزب کنگره ملی یمن که حزب متبوع علی عبدالله صالح است، هر دو در شورای عالی سیاسی انقلاب یمن حضور دارند. شورای عالی سیاسی اداره این کشور را بر عهده دارد.

وی با توجه به مذاکرات حزب کنگره ملی یمن با سعودی­ ها و اماراتی­ ها گفت: آنچه در چند روز گذشته رخ داده است، موجب واکنش شدید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله شد. این موضوع عبارت بود از اینکه گزارش هایی اعلام شده که حزب کنگره ملی مذاکراتی را با امارات و سعودی برای به قدرت رسیدن این حزب انجام داده است.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا با تأکید بر پنهان­کاری حزب کنگره ملی اشاره داشت: گزارش­ های اخیر حاکی از این است که علی عبدالله صالح در چارچوب مذاکرات خود با سعودی ها و اماراتی­ ها به دنبال به قدرت رسیدن احمد، پسر خود است. وی در گذشته سفیر یمن در امارات بود.

وی با اشاره به هدف مذاکرات عربستان سعودی­ و امارات تأکید داشت: این اقدامات از طرف سعودی ها و اماراتی ها دور از انتظار نیست. هدف آن ها شکست وحدت و همبستگی داخلی یمن است تا اینکه بر مقاومت و پایداری مردم این کشور غلبه نمایند.

میرابیان با توجه به هشدار رهبر انصارالله در قبال مذاکرات پنهانی گفت: خوشبختانه این هشدار نشان داد که امکان منزوی کردن و کنار گذاشتن انصارالله یمن به دنبال این مانورهای سیاسی که پشت پرده انجام گرفته است، وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به راهپیمایی اخیر در یمن بیان کرد: انصارالله امنیت این راهپیمایی را حفظ کرد. حتی اجازه تردد نیز به مردم داده شد و هیچ ممانعتی برای برگزاری تجمع حزب کنگره علی عبدالله صالح صورت نگرفت. مواضع رهبر انصارالله فقط هشداری به شریک سیاسی آن ها بود که اگر قرار است مذاکراتی صورت بگیرد، این مذاکرات باید با هماهنگی و توافق شریک سیاسی انجام گردد.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا با تأکید بر فضای آرام کنونی بین انصارالله و حزب کنگره ملی اضافه کرد: علی عبدالله صالح در سخنرانی اخیر خود در حضور هواداران حزب کنگره ملی لحن تندی نداشت. این موضوع می تواند مایه امیدواری باشد که طرف مقابل تمایلی به تشدید اوضاع مذکور نخواهد داشت.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16078

به "مذاکرات پنهانی عبدالله صالح با عربستان و امارات نمی تواند انصارالله را منزوی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات پنهانی عبدالله صالح با عربستان و امارات نمی تواند انصارالله را منزوی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید