مریم ایراندوست: زنان جدا از پختن قرمه سبزی می توانند فوتبال بازی کنند، از هفته نهم به بعد با کمک مردمی هزینه ها را تامین کردیم

به گزارش شیوا مارکت، دوستانی در انزلی بودند که می گفتند چون تیم مردان دچار مشکل شده این پول ها نباید صرف بانوان شود، این موضوع واقعاً مرا ناراحت کرد.

مریم ایراندوست: زنان جدا از پختن قرمه سبزی می توانند فوتبال بازی کنند، از هفته نهم به بعد با کمک مردمی هزینه ها را تامین کردیم

سرمربی سابق تیم فوتبال بانوان ملوان گفت: من و امثال من تلاش کردیم ثابت کنیم زنان علاوه بر پختن قرمه سبزی می توانند فوتبال بازی کنند.

مریم ایراندوست در گفت وگو با فارس، درباره حضورش در لیگ برتر فوتبال بانوان با تیم ملوان گفت: امسال تصمیم گرفتم در لیگ نباشم اما بازیکنان تیم را جمع می کنند. شنیدم افسانه اقبال هم قرار است به تیم برشود. از هفته گذشته تست گیری آغاز شده 8 نفر از بازیکنان که سابقه خوبی دارند و در لیگ هم بازی کردند الان هستند و می توانند به تیم ما کمک کند. در کنار آن فراخوانی زده شده که قرار است تست گیری اجرا شده و چند بازیکن جذب شوند.

تیم را دست نوری و غلامی دادم

وی درباره اینکه چه کسی هدایت تیم را بر عهده می گیرد، گفت: پگاه نوری امسال به عنوان مربی بازیکن کار می کند البته دوستان از من خواستند که دوباره در تیم باشم اما پایان فصل گذشته گفته بودم که یک سال در کنار تیم می مانم. بعد از انحلال ملوان وقتی برگشتم گفتم یک سال می مانم و بعد از آن تیم را دست سارا قمی و پگاه نوری می دهم. سارا قمی که رفت اما چون پگاه دوست دارد در تیم بازی کند اعظم غلامی را به پژمان نوری پیشنهاد پیشنهاد دادیم. قرار شد غلامی و نوری تیم را اداره کنند.

سال گذشته با اصرار مالک ملوان برگشتم

سرمربی سابق تیم فوتبال ملوان در پاسخ به این سوال که آیا اتفاقی رخ داده که شما امسال با ملوان در لیگ شرکت نمی کنید، شرح داد: هر کسی برای زندگی خود برنامه ریزی می کند، من همان سال هم دو - سه پیشنهاد داشتم که دو پیشنهاد بسیار خوب بود اما نمی خواستم بدون ملوان کار کنم تصمیم گرفتم همراه پسرم به استانبول بروم. در آنجا در یک آکادمی کار کردم اما سال گذشته مالک باشگاه گفت به شرطی تیم را تشکیل می دهد که ایراندوست بیاید بازیکنان هم به من اصرار کردند تا به ملوان برگردم.

از هفته نهم به بعد با کمک مردمی هزینه ها را تامین کردیم

ایراندوست ادامه داد: وقتی آمدم حرف من این بود سه ماه در لیگ یک باشم تا تیم تشکیل شود که اینطور نشد و در لیگ برتر هم بودم. آن زمان قول دادند تیم ملوان با 600 میلیون بودجه تشکیل شود و برای قهرمانی تلاش کند اما در نهایت نشد. حدود 70 میلیون برای ملوان هزینه کردند، از بازی نهم به بعد از طریق کمک های مردمی هزینه ها را تامین کردیم بازی های داخلی را هم با کمک هیات فوتبال برگزار می کردیم. فصل بسیار سختی بود، من به اندازه کافی جنگیده ام حالا فضا فراهم شده و فوتبال بانوان جا افتاده است.

ثابت کردیم زنان علاوه بر پختن قرمه سبزی می توانند فوتبال بازی کنند

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان گفت: ما نیروی مضاعف گذاشتیم تا این موضوع مطرح شود که بانوان جدا از پختن قورمه سبزی می توانند در زمین فوتبال هم بازی کنند. الان نگاه های آزاردهنده کمتر شده است شاید باز هم چنین نگاه هایی باشد اما بسیار محدود است. من و امثال من تلاش کردیم بگوییم دختر هم می تواند فوتبال بازی کند.

ایراندوست با اشاره به مسائلی که در ورزش بانوان وجود دارد یادآور شد: فوتبال بانوان پخش زنده ندارد و از طرفی راضی کردن مسئولان، صحبت با اسپانسرها، توجیه کردن بازیکن و زندگی شخصی تکرار مکررات می شود در نهایت می گویی وقت این است فضا را به جوانان بدهی.

با رفتنم به ملوان کمک کردم

وی با گلایه از برخی اظهاراتی که مطرح شد مبنی بر منحل کردن تیم بانوان، شرح داد: دوستانی در انزلی بودند که می گفتند چون تیم مردان دچار مشکل شده این پول ها نباید صرف بانوان شود، این موضوع واقعاً مرا ناراحت کرد. ما این همه سال با مسائل جنگیدیم، فکر می کنم 100- 200 میلیون تومان هزینه برای بانوان چاله های 8- 9 میلیاردی را پر نمی کند و آسیبی به بودجه مردان نمی زند. احساس کردم اگر نباشم بهتر است و یک جایی نبود من به تیم کمک می کند. وقتی من باشم همه انتظار دارند ایراندوست از روابط به خود کمک بگیرد اما حالا که نیستم همه دست به دست هم داده اند، بچه ها را تنها نگذاشته اند و همه به دنبال اسپانسر هستند. فکر می کنم با رفتنم به ملوان کمک کردم.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11174

به "مریم ایراندوست: زنان جدا از پختن قرمه سبزی می توانند فوتبال بازی کنند، از هفته نهم به بعد با کمک مردمی هزینه ها را تامین کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریم ایراندوست: زنان جدا از پختن قرمه سبزی می توانند فوتبال بازی کنند، از هفته نهم به بعد با کمک مردمی هزینه ها را تامین کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید