مصرف بنزین پس از سهمیه بندی چقدر است؟

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: تاکنون آماری از میزان مصرف بنزین ارائه نشده و برای اعلام آمار دقیق حداقل به یک ماه زمان احتیاج است.

مصرف بنزین پس از سهمیه بندی چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بامداد آدینه 24 آبان، بنزین سهمیه بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه ای (60 لیتر ماهانه برای خودروهای شخصی) در هر لیتر 1500 تومان و به صورت آزاد 3000 تومان مشخص شد. این تصمیم بنا بر اعلام بعضی مسوولان در کاهش مصرف بنزین در کشور بی تاثیر نبود؛ به طوری که م دیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این باره از کاهش 20 درصدی مصرف بنزین در روز آدینه 24 آبان نسبت به آدینه هفته پیش (17 آبان) اطلاع داد و گفت: پیش بینی ما این است که با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در بازه زمانی سه تا چهار ماهه، شاهد کاهش 8 تا 10 درصدی مصرف سوخت در کشور باشیم.

اما اخیرا اخباری مبنی بر اینکه پیش از این مصرف روزانه بنزین در کشور 94 میلیون لیتر بوده در صورتی که طی دو روز گذشته این مصرف افزایش داشته و به 105 میلیون لیتر در روز رسیده است به نقل از رئیس پلیس هدایت و رانندگی ناجا منتشر شده است.

در این باره فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی - درباره آخرین شرایط میزان مصرف بنزین در کشور به ایسنا اظهار کرد: شرکت ملی پخش فراورده های نفتی هنوز آمار مستندی را ارائه نداده و برای این موضوع احتیاج به یک بازه زمانی یک ماهه است تا بتوان این مدت را با مدت مشابه سال گذشته مقایسه و سپس آمار دقیقی را ارائه داد.

بر پایه طرح مدیریت مصرف سوخت کشور، قیمت بنزین سهمیه بندی برای وسایل نقلیه لیتری 1500 تومان و قیمت آزاد آن لیتری 3000 تومان است. کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت در کشور، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای این طرح اعلام شده است.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13786

به "مصرف بنزین پس از سهمیه بندی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بنزین پس از سهمیه بندی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید