مصرف فیبر احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا/ پژوهشگران دانشگاه هاروارد به سرپرستی مریم فروید، دانشمند ایرانی این دانشگاه دریافتند که شاید یک رژیم غذایی حاوی فیبر بالا بتواند امکان ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد.

مصرف فیبر احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد

از آنجا که پژوهش های گوناگون، نتایج متناقضی را در مورد ارتباط میان مصرف فیبر و سرطان پستان نشان داده اند، دکتر مریم فروید (Maryam Farvid)، پژوهشگر دانشگاه هاروارد و همکارانش تصمیم گرفتند تا پژوهش های مربوط به این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

هنگامی که پژوهشگران، داده های مربوط به 20 پژوهش را بررسی کردند، دریافتند افرادی که بالاترین میزان مصرف فیبر را دارند، هشت درصد کمتر از دیگران به سرطان پستان مبتلا می شوند. فیبر محلول، با کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در ارتباط است و مصرف بالای فیبر به طور کلی، ارتباط زیادی با کاهش خطرات پیش و پس از یائسگی دارد.

دکتر فروید گفت: پژوهش ما، شواهد محکمی در مورد اهمیت عوامل مربوط به سبک زندگی ارائه می کند و نشان می دهد که این عوامل، بر خطر ابتلا به سرطان پستان اثر می گذارند. یافته های این پژوهش، اهمیت یک رژیم غذایی غنی از فیبر از جمله میوه ها، سبزیجات و غلات را اثبات می کند.

باید به این نکته توجه داشت که یافته های این پژوهش نشان نمی دهند که مصرف فیبر، مستقیما خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد. برای اثبات این موضوع باید یک آزمایش بالینی به صورت تصادفی انجام شود.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: همگردی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18998

به "مصرف فیبر احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف فیبر احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید