مطالعه بر روی 40 محدوده اکتشافی شمال باختری از سوی سازمان زمین شناسی

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال باختری از انجام مطالعه برای 40 محدوده اکتشافی در محدوده شمال باختری توسط این سازمان اطلاع داد.

مطالعه بر روی 40 محدوده اکتشافی شمال باختری از سوی سازمان زمین شناسی

به گزارش خبرنگاران، جلسه شورای هم خانواده وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان آذربایجان شرقی به میزبانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمالغرب کشور برگزار گردید.

در این جلسه مهندس عبدالحمید سرتیپی، مدیرکل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال باختری گفت: نزدیک 40 محدوده اکتشافی در محدوده شمال باختری توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در دست مطالعه است که امید می رود تعدادی از این محدوده ها را طی امسال بتوانیم با شرایط مزایده به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی گفت: نقش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در فراوری داده های پایه استان بسیار ضروری و تاثیرگذار است بدین ترتیب که محور توسعه استان آذربایجان شرقی با تکیه بر این داده ها در بخش های اکتشاف، معدنی و عمرانی میسر است.

در ادامه حبیب امین زاده، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی اطلاعات دقیق و فنی منتشر شده از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور را منجر به معدنکاری و فرآوری صنایع معدنی دانست و گفت: محدوده های معدنی امیدبخش معرفی شده از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور دارای قابلیت سرمایه گذاری است.

وی یکی از مهم ترین راهکارهای تامین اقتصادی صنایع را بورس دانست و توضیح داد: طبق برنامه ریزی ها تا انتها سال 14 شرکت و یا واحد صنعتی بورسی خواهند شد که در این زمینه شفاف سازی و آموزش دهی به صنایع ضروری است.

مصوبات سومین جلسه شورای هم خانواده وزارت صمت شامل تاکید بر مشارکت سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در فعال سازی معادن غیرفعال استان، تامین اعتبار اقتصادی برای آزمایشگاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی مرکز تبریز جهت گسترش فعالیت های آزمایشگاهی، شرکت سازمان در جلسه تعاملات استانی در حل و فصل محدوده های معدنی مورد اختلاف با منابع طبیعی و استعلام کارگروه امور زیربنایی استان از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی مرکز تبریز در ساخت وسازها عنوان شده است.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21907

به "مطالعه بر روی 40 محدوده اکتشافی شمال باختری از سوی سازمان زمین شناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالعه بر روی 40 محدوده اکتشافی شمال باختری از سوی سازمان زمین شناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید