منصوری: سرمربی استقلال معلوم نبود، اما قلعه نویی قبولم دارد

به گزارش شیوا مارکت، مرتضی منصوری در مورد انتخاب تیم سپاهان پس از یک فصل خوب در پدیده، می گوید: به هر حال هر آمدنی رفتنی هم دارد. سه سال از بهترین سال های جوانی خودم را در این تیم پشت سر گذاشتم. من سه سال قبل هم از سپاهان پیشنهاد داشتم، اما چون جوان بودم خواستم در جایی بازی کنم که فقط درگیر تمرین باشم و درگیر حواشی نشوم. سال گذشته لطف خدا شامل حال من شد و با یاری یحیی گل محمدی شرایط طوری برایم رقم خورد که عملکردم در لیگ مورد قبول همه نهاده شد و به قول معروف اسم و رسمی پیدا کردم. سال جاری احساس کردم که وقت آن است که به یک تیم بزرگتر بروم. سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر است و مقام نایب قهرمانی آسیا را دارد و همواره این طور بوده که مربیان و بازیکنان بزرگی در این تیم حضور داشته اند و دارند.

منصوری: سرمربی استقلال معلوم نبود، اما قلعه نویی قبولم دارد

منصوری در مورد پیشنهاد همزمان باشگاه استقلال به او اینطور شرح می دهد: باشگاه استقلال چندین بار با مدیر برنامه های من تماس گرفت و اعلام نمود که می خواهیم که منصوری به اینجا بیاید، اما آدم باید واقعیت را ببیند و قبول کند. معین نبود که آینده من در استقلال خوب باشد یا بد. وقتی سرمربی تیم معین نشده و نمی دانم که من را می خواهد یا نه، چه دلیلی دارد به آن تیم بروم؟ اما در سپاهان امیر قلعه نویی من را زیر نظر داشت و بازی من را قبول داشت و با اینکه پیشنهاد های دیگری هم داشتم تصمیم گرفتم به سپاهان بروم.

او در مورد کار با امیر قلعه نویی معتقد است: همه می دانند که قلعه نویی هر کجا می رود تیمش مدعی قهرمانی است. کار کردن با او سخت است اما شیرینی خودش را دارد. وقتی به تیمی می روید که مسائل زیادی ندارد و مدعی قهرمانی است، کار کردن برای شما سخت می گردد، ناچار هستید خودتان را در یک سطح خوب چه در تمرین و چه در بازی نگه دارید که این مسئله به نظرم برای یک فوتبالیست اتفاق خوبی است. سپاهان یکی از تیم های خوب لیگ ما از نظر مدیریت، امکانات و حتی اقتصادی است. بازیکن در اینجا دغدغه ای ندارد و فقط فکرش تمرین و بازی است و البته بازی در این گونه تیم ها هم سختی های خودش را دارد. در یک تیم فوتبال خیلی مهم است که بازیکن، کادر فنی و مدیریت طرز فکر یکسانی داشته باشند. به عنوان مثال، سال گذشته در پدیده نه پول بود و نه بازیکن اسم و رسم دار، اما کادر فنی و بازیکنان به آنچه که می خواستند رسیدند. سهمیه آسیایی گرفتند و خیلی از تیم های بزرگ ایران را هم متوقف کردند.

مدافع سپاهان در مورد نوع تمرینات در این تیم می گوید: تمریناتمان صبح و بعدازظهر برگزار می گردد و پرفشار است. تمرینات پیش فصل خیلی مهم هستند چون باید این تمرینات طوری برگزار شوند که بازیکنان تیم در طول فصل دچار مشکل نشوند. ما باید در سه جام بجنگیم و این مسئله کار را برای ما سخت می نماید، اما به هرحال باید کارمان را در فصل جدید به خوبی آغاز کنیم و با قدرت به کارمان ادامه بدهیم. خدا را شکر تیم خوبی داریم و اسکلت اصلی تیم هم حفظ شده است. یارگیری ها بر اساس نظر کادر فنی و نیازهایی که آنها تشخیص داده بودند صورت گرفته، معتقدم بازیکنان خوبی جذب تیم شدند و احتمالا دو سه بازیکن دیگر هم اضافه می شوند، فکر می کنم کی روش و کومان جزو آن ها باشند که فعلا بحث تمدید قرارداد آن ها مطرح است.

منصوری در مورد سطح لیگ برتر و همچنین رقبای اصلی سپاهان در فصل جدید حرفهای دارد: من فکر می کنم اکثر تیم های لیگ سال جاری خوب هستند و به همین خاطر سطح مسابقات سخت تر خواهد شد. البته برخی تیم ها کمی دیر اقدام به جذب بازیکن کردند و تمریناتشان دیر آغاز شده، با این حال فکر می کنم استقلال، پرسپولیس، تراکتور و پدیده مدعیان اصلی هستند. در کل نظرم این است که نباید بگوییم یک تیم خوب حتما باید یک مربی مشهور داشته باشد. سال گذشته گل محمدی به پدیده آمد و چکار کرد؟ با اینکه بازیکن اسمی هم در تیم حضور نداشت، اما با خواست خود بازیکنان بود که به موفقیت رسیدیم. شکی در این نیست که وجود امکانات در موفقیت تاثیر دارد اما مهم طرز تفکر مربی و بازیکنان است و ما سال گذشته همه یک طرز فکر داشتیم و خدا را شکر به یک هدف رسیدیم. ما تیمی بودیم که هیچ چیزی نداشتیم اما نتیجه گرفتیم اما برعکس ما تراکتور مربی مشهوری داشت. بازیکنان مشهوری داشت و پول خوبی داشت اما نتوانست آنطور که باید نتیجه بگیرد.

9

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7404

به "منصوری: سرمربی استقلال معلوم نبود، اما قلعه نویی قبولم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوری: سرمربی استقلال معلوم نبود، اما قلعه نویی قبولم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید