حسینی: پول های پرسپولیس کجاست؟ ، هرکسی بخواهد اذیت کند جلوی او می ایستیم

به گزارش شیوا مارکت، کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نه فقط دربی بلکه همه بازی هایی که داریم 6 امتیازی است، چون تیم های دیگری هم هستند که وارد چرخه مدعیان شده اند.

حسینی: پول های پرسپولیس کجاست؟ ، هرکسی بخواهد اذیت کند جلوی او می ایستیم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سید جلال حسینی در گفت و گو با برنامه سلام صبح بخیر پیرامون مسائل مختلفی به صحبت پرداخت. متن این گفت و گو را در زیر می خوانید:

روز پنجشنبه شهرآورد برگزار می گردد، پیش بینی تان از این بازی چیست؟

سخت است. این بازی برای هر دو تیم حساس و سخت است. امیدوارم بازی قشنگی باشد، هواداران راضی باشند و هر تیمی که شایسته است ببرد.

*استقلال و پرسپولیس این روزها هر دو شرایط خوبی دارند، فکر می کنید بازی پر گل از آب دربیاید؟

من فکر می کنم به بازی قبل و بعد ربطی ندارد. این بازی برای هر دو تیم و هواداران حساس است. هواداران انتظار زیادی از هر دو تیم دارند و این کار را برای پرسپولیس و استقلال سخت می نماید. امیدوارم بازیکنان بتوانند فشار را تحمل نمایند و یک بازی قشنگ و زیبا انجام بدهند.

*درباره این فشار بگویید. بازیکنانی که دربی را تجربه نموده اند می گویند وقتی از پله ها بالا می آییم و در زمین با هواداران روبرو می شویم فشار زیادی تحمل می کنیم.

اکنون همه بازی ها حساس است. ما دو بازی قبلی مان خیلی حساس بود؛ بازی با تراکتور خیلی سخت بود، بازی با نفت آبادان سخت تر.استقلال هم حساسیت خاص خودش را دارد.

*به نظرتان این بازی 6 امتیازی است؟

من فکر می کنم همه بازی ها 6 امتیازی است، دیگر مثل قبل نیست. قبلا پرسپولیس و استقلال بودند اما حالا تیم های قدرتمند زیادی داریم. سپاهان همواره مدعی است، تراکتور همینطور. شهر خودرو و فولاد هستند و تیم های دیگری که می توانند رقیب سختی باشند. پرسپولیس و استقلال هم همواره رقابت داشته اند و این رقابت ادامه خواهد داشت.

*سال جاری دو مربی جوان فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی با هم رو در رو می شوند.

این موضوع خیلی خوب است. من واقعا خیلی خوشحالم. ما باید اعتماد کنیم. متاسفانه با این شرایط اقتصادی که فوتبال ما دارد، نمی دانم چه اصراری است مربی و بازیکن خارجی بیاورند. سرمایه گذاری های بی خود می نمایند. الان ما هم بازیکنان خوب داخلی داریم هم مربیان خوب داریم که باید از آنها استفاده کنیم.

*واقعا چه دلیلی دارد وقتی شرایط اینقدر از نظر اقتصادی نامناسب است یک مربی خارجی می آوریم که سه ماه می ماند و در نهایت قرارداد خود را فسخ می نماید و می رود.

این سوال برای همه ما وجود دارد. عجیب است که این کارها را می نمایند. فکر می کنم وقتی شکایت ها برسد همه متوجه می شوند که ما چقدر مشکل داریم و مسائلمان بیشتر و بیشتر می گردد. من نمی دانم چطور می خواهیم با این مشکل کنار بیاییم. فکر می کنم دوباره هواداران باشگاهمان باید به خاطر مسائلی که خیلی راحت به وجود آمده حرص بخورند.

*پرسپولیس سال گذشته درآمد خوبی از لیگ قهرمانان آسیا داشت، اسپانسرها پولهای زیادی آوردند، این سوال برای هواداران پیش آمده که چرا باشگاه نتوانسته سال گذشته با بازیکنان تسویه حساب کند؟

من فکر می کنم این همه دریافتی که پرسپولیس داشت نمی دانم چه شد. برای خود من به عنوان بازیکن تیم بعضی چیزها سوال است که این مسائل چطور به وجود می آید؟ چطور با افرادی که این کارها را نموده اند برخورد می گردد؟ جوابی نیست. نه من می توانم جوابی پیدا کنم نه شما.

*آخر چطور ممکن است؟ پرسپولیس به فینال آسیا رفته و فکر می کنم دو و نیم میلیون دلار حدودا از آنجا درآمد داشت، اسپانسر هم فکر نمی کنم زیر 70، 80 میلیارد تومان درآمد داشته باشد. پولهای جانبی هم که به باشگاه می رسیده است.

بله ما هر بازی که می بردیم و بالا می رفتیم، درآمدی داشتیم، دوم آسیا شدیم و درآمد خوبی داشتیم، اسپانسر پرداخت نموده ولی همه بازیکنان 35، 40 درصد طلب دارند، خود من 40، 50 درصد طلب دارم. کادر فنی که رفتند، آقای برانکو و... همه طلب داشتند و پرداختی به آنها نشده است. چندین سال است این شرایط بوده. هر مدیرعاملی بیاید حرف برای گفتن دارد چون آنقدر بدهی است که یک نفر باید پرداخت کند و هیچکس هم پرداخت نمی نماید.

*خود تو در باشگاه نفت تهران بازی کردی و می دانم یک فصل اصلا پول نگرفتی، آن پرونده به کجا رسید؟

اصلا پرونده ای وجود ندارد و یک فوتبالیست زورش به هیچکس نمی رسد. شما اگر مربی و بازیکن خارجی باشید می روید شکایت می کنید و حقتان را می گیرید اما اینجا اینگونه نیست. نفت تهران خیلی راحت منحل شد. ما یک سال بازی کردیم، نه من خیلی از بازیکنان و مربیان دیگر هم بودند. هیچکس پاسخگو نیست. حرف هم بزنی وزارت نفت خیلی راحت جواب می دهد. همه سیستم در فوتبال همین است و هر حرفی بزنی راحت جوابت را می دهند، انگار نه انگار که کاری نموده اند.

*دوشنبه تولدت بود، دوست داریم بدانیم در روز تولدت چه آرزویی کردی؟

برای من خوشحالی مردم از همه چیز مهم تر است. شفای بیماران از همه چیز مهم تر است. امیدوارم شرایط مردم بهتر گردد و بتوانند زندگی خیلی خوبی داشته باشند، خندان باشند و امیدوارم ما بتوانیم همواره دل هوادارانمان را شاد کنیم.

*برای سالی که شروع کردی چه آرزویی بزرگترین است؟ قهرمانی با پرسپولیس در لیگ برتر یا آسیا فکر می کنی اصلا اتفاق بیفتد و پرسپولیس دوباره به فینال می رسد؟

خیلی سخت است. متاسفانه چند سال است AFC هر تصمیمی دلش می خواهد می گیرد و ما نتوانستیم جلویشان بیستیم. حالا هم کار سخت تر می گردد، یکی از بازوهای قوی مان هوادارانمان هستند که حالا در کنارمان نیستند و این کار را در مقابل تیم های عربی که سرمایه گذاری زیادی می نمایند سخت می نماید ولی مطمئن باشید که با تمام وجود برای بازی ها می رویم.

*اگر در مرحله گروهی میزبانی را از ما بگیرند، خودت به عنوان یک بازیکن باتجربه فکر می کنی ما باید برویم و بازی کنیم یا نه ؟ به هر حال یک جور باید با این مسائل کنار بیاییم.

قانون هایی هست که بخواهند تیم هایی را حذف نمایند و این یک آسیب جدی به بدنه فوتبال می خورد. امیدوارم این آنالیز گردد و بحث گردد و اینگونه نباشد که تصمیم بگیرند. باید همه چیز پیش بینی گردد و فدراسیون و باشگاه ها با هم تصمیم بگیرند. به جای اینکه کری بخوانند و حرفهای الکی بزنند فکر می کنم کنار همدیگر بنشینند صحبت نمایند بحث نمایند خیلی از مسائل را راحت تر می نمایند حل نمایند.

*تو جزو بازیکنانی هستی که هیچ وقت در رسانه ها کری خوانی ننموده ای یا اینکه بخواهی عدد 6 نشان بدهی. کلا از روز اول مخالف بوده ای.

بله صد در صد چون همه چیز برای هواداران است. من حالا می بینم خیلی از مدیران و مسئولین خیلی راحت کت و شلوار می پوشند و کری می خوانند. اصلا برایشان مهم هم نیست که بین مردم اختلاف می افتد و دعوا و درگیری می گردد. الان کری خواندن خیلی راحت شده است.

*می دانی که چند بار قهرمان لیگ برتر شدی؟ اصلا دنبال آمار و رکورد و این چیزها هستی؟

نه اصلا. من فقط یک وظیفه دارم که باید خوب تمرین و کوشش کنم. فعلا دنبال این مسائل نیستم که بحث های آماری را دنبال کنم و وقت برای این مسائل زیاد است.

*7 بار قهرمان لیگ برتر شدی، 1 بار قهرمان لیگ حذفی، سه بار هم سوپرجام. به نظر می رسد کارنامه خیلی خوبی داری. فکر می کنی چند قهرمانی دیگر می توانی به این کارنامه اضافه کنی؟

کوشش می کنم. من فکر می کنم همه بازیکنان ما خیلی کوشش می نمایند و زحمت می کشند. بازیکنان خیلی خوبی داریم و باید ادامه بدهیم. من فکر می کنم بهترین کار برای من خوب تمرین کردن است. مسابقه یک قسمت مهم فوتبال است اما تمرین مهم تر از مسابقه است.

*سال جاری پرسپولیسی ها می گویند یک نیرویی وجود دارد که می خواهد مانع قهرمانی این تیم گردد. افشین پیروانی هم چند روز پیش گفت بعضی متحد شده اند جلوی قهرمانی ما را بگیرند.محسن ربیع خواه هم در برنامه ما به همین موضوع اشاره نمود.

شما می توانید بازی های ما را، برخوردهایی که با تیم ما از سوی کمیته انضباطی می گردد را در نظر بگیرید، اینکه چه شرایطی برای تیم ما ایجاد می گردد. ولی تا الان جنگیده ایم و حرف هایمان را هم می زنیم. اینگونه نیست که ما کوتاه بیاییم و هرکسی هرکاری دلش بخواهد انجام بدهد، ما جلوی هرکسی که بخواهد اذیت کند می ایستیم. ولی ما چون توی زمین و بدنه باشگاه هستیم حس می کنیم که دارند اذیت می نمایند.

*فکر می کنی پرسپولیس چهارمین قهرمانی پیاپی خود را به دست می آورد؟

خیلی سخت است. اکنون نسبت به گذشته کار سخت تر و تیم های مدعی بیشتر شده اند. بعضی تیم ها سرمایه گذاری های خیلی خوبی نموده اند. من فکر می کنم 5 تیم مدعی داریم که هر لحظه امکان دارد جابجا گردد.

*شما یک بار در جام جهانی هم حاضر شدی و بازی کردی، با توجه به سابقه ای که در فوتبال داری، فکر می کنی همین یک حضور برای شما کافی است؟

من از روز اولی که در تیم ملی بودم خیلی کوشش می کردم. یک جام جهانی که با آقای کی روش حضور داشتم و جام جهانی بعدی متاسفانه روز آخر...

*آقای مارکار آقاجانیان موقعی که به پک رفته بودی با شما تماس گرفت و گفت امروز تا ظهر یک نامه خداحافظی بنویس و بگو که من می خواهم جای خودم را به دیگران بدهم.

نه، آره! یک چیزی در همین حدود بود. صبح به من زنگ زدند و گفتند بیا. من گفتم تصمیم گیرنده خود من هستم و خودم تصمیم می گیرم که چه زمانی خداحافظی کنم. با آقای کی روش هم صحبت کردم و مارکار هم بود. روز سختی بود.

*کی روش که حرف هایت را شنید به شما حق نداد؟

نه من حرفی درباره اینکه بخواهد مرا نگه دارد نزدم، فقط گفتم که تصمیم گیرنده خود من هستم و کسی نمی تواند برای من تصمیم بگیرد.

*برای همه این سوال وجود دارد. چرا روز آخر؟

برای من هم چنین سوالی وجود دارد.

*کی روش روزهای آخر قبل از اینکه تهران را ترک کند، پیغامی، صحبتی نداشت؟

همه نسبت به آقای کی روش شناخت دارند، او دنبال این مسائل نبود. او یک مربی زحمتکش، پرکوشش و خیلی خوب بود. خیلی هم برای فوتبال ما زحمت کشید ولی قسمت من این بود.

*برانکو اخیرا مصاحبه کرد و گفت سیدجلال حسینی به این دلیل خط خورد که آن گل معروف را به الجزیره زد و پرسپولیس به مرحله بعدی رفت.

آن موقع اختلافات زیاد بود و روی همه تصمیمات فدراسیون تاثیر داشت. این ها چیزهایی است که خیلی ها به من گفته اند. ولی می گویم الان کار من چیز دیگری است و باید تمام تمرکزم را روی باشگاه و تیممان بگذارم و کار سختی داریم و دیگر به این مسائل زیاد فکر نمی کنم.

*رضا قوچان نژاد هم مصاحبه ای داشت و وقتی از او پرسیدیم چرا تصمیم گرفتی بعد از جام جهانی مصاحبه کنی، گفت خیلی صادقانه بگویم یکی از دلایل آن برخوردی بود که با سیدجلال کردند.

رضا یک پسر خیلی خوب بود و همه ما باید از او تشکر کنیم که گل های حساسی برای ما زد. خیلی هم دوستش دارم.

*در بازی ایران اسپانیا وقتی وحید امیری لایی زد، چه حسی داشتی؟

خیلی حس قشنگی بود. وحید یک بازیکن زحمتکش و در خدمت تیم است و توانست یک لایی خیلی خوب هم بزند. من فکر می کنم بعدها خودش می تواند درباره این لایی فکر کند و برای بچه هایش درباره اش حرف بزند.

*کل اتفاقات بازی تحت تاثیر آن لایی نهاده شد. سیوی که بیرانوند مقابل رونالدو داشت هم همینطور.

علی بیرانوند که چند سال است خداراشکر خیلی زحمت کشید که به اینجا رسیده است. من فکر می کنم این پنالتی پاداش او بود.

*او دارد تابستان آینده پرسپولیس را ترک می نماید. می دانم او خیلی شوخ است، دلت تنگ نمی گردد؟

او تصمیم اش را گرفته است. دل همه تنگ می گردد. اما بهتر است جلوی پیشرفت را نگیریم. علی می تواند پیشرفت کندو امیدوارم پیروز گردد.

*خیلی از مردم دوست ندارند که از فوتبال خداحافظی کنی. دوست دارند برای همواره در فوتبال بمانی.

شما در این فوتبال ما، با این شرایط و تصمیم گیری ها شما بازیکن 21، 2 ساله هم که می گیرید یکدفعه می بینید نیست. من هم همینطورم. شما اصلا نمی توانید الان در فوتبال ما بگویید ادامه می دهید یا نمی دهید. هر لحظه امکان دارد اتفاقی پیش بیاید و شما کنار گذاشته شوید. باید تا وقتی که هستید کوشش کنید.

*شما به این موضوع فکر می کنید؟

نه اصلا نمی توانم فکر کنم چون می دانم بعضی وقت ها اصلا شما تصمیم گیرنده نیستید. خود بازیکن تصمیم گیرنده نیست.

*برای خاتمه مصاحبه، اسامی را نام می برم و دوست دارم در یک جمله پاسخ بدهی.

کارلوس کی روش؟

مربی کاملی بود و خیلی زحمت کشید.

*او را به خاطر خط خوردن بخشیدی؟

شما درباره هیچ مربی نمی توانید گلایه داشته باشید.

*علی پروین؟

او اسطوره باشگاه و بزرگمان است. امیدوارم همواره سلامت باشد.

*او خاطره بانمکی از شما دارد و موقعی که در پرسپولیس سرمربی بوده یک حسینی را می خواستند که اشتباهی حسینی دیگری سر تمرین رفته بود و پروین گفته بود من این حسینی را نمی خواهم که، آن حسینی را می خواهم!

آن موقع من ملوان بودم و گفته بودند سیدجلال را می خواهیم. اما سیدمحمد را برده بودند و پروین گفته بود من سیدجلال را می خواهم. من دیگر آن موقع سایپا قرارداد بسته بودم، فکر می کنم آن موقع خیلی برای من زود بود. کسانی که می خواهند در پرسپولیس بازی نمایند باید خیلی حواسشان جمع باشد. باید شرایط را درک نمایند. تحمل کردن فشار خیلی سخت است و امیدوارم هر بازیکنی به پرسپولیس می آید آمادگی داشته باشد.

*مهدی رحمتی؟

ما چندین سال با هم دوست بودیم و کنار هم بودیم.

*بعد با هم قهر کردید؟

قهر که نه. آن اختلاف و درگیری پیش آمد اما بعد خیلی راحت با هم صحبت کردیم.

*مهدی طارمی؟

فکر می کنم او یکی از بهترین فورواردهایمان است. او جزو سه نفر از بهترین فورواردهای حال حاضر ایران است.

*در فضای مجازی خیلی او را اذیت می نمایند. با او در ارتباط هستی؟

در ارتباط هستیم ولی می گویم فوتبال همواره همین است و شما خیلی راحت نمی توانید پیروز باشید.

*امیر قلعه نویی؟

من امیرخان را خیلی دوست دارم، برای من خیلی زحمت کشیده است و امیدوارم همواره پیروز باشد. خیلی هم کوشش می نماید و همواره برایشان آرزوی پیروزیت دارم.

*هادی نوروزی؟

هادی کاپیتان دوست داشتنی ما بود. خدا رحمتش کند. مردم همواره به فکر او هستند و امیدوارم بچه ها بتوانند راه او را ادامه بدهند.

*مهرداد اولادی

مهرداد هم همینطور. او در تیم ملی بود. یک بازیکن فوق العاده، تکنیکی و از نظر بدنی عالی. خدا رحمتش کند.

*صحبت خاتمهی؟

از شما و همکارانتان تشکر می کنم. جا دارد از هوادارانمان تشکر کنم که در این شرایط و سرما همواره کنارمان بوده اند. بچه های ما کوشش می نمایند و ان شاءالله که بتوانیم روندمان را داشته باشیم.

tour-canada.ir: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان 99 را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15767

به "حسینی: پول های پرسپولیس کجاست؟ ، هرکسی بخواهد اذیت کند جلوی او می ایستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: پول های پرسپولیس کجاست؟ ، هرکسی بخواهد اذیت کند جلوی او می ایستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید