منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می شود

به گزارش شیوا مارکت، نشست مشترک وزیر صنعت و معدن و تجارت کشورمان با وزیر اقتصاد آذربایجان با توجه به روابط رو به توسعه دوطرف، بر ایجاد یک منطقه صنعتی مشترک و سرمایه گذاری گمرکی و صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، معدنی و تجهیزات صنعتی تاکید و توافق شد.

منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می شود

به گزارش خبرنگاران، در این دیدار که جمعی از تجار و سرمایه گذاران کشورمان حضور داشتند نیازمندی ها و درخواست های آنها نیز مطرح شد.

در انتها این دیدار مقرر شد معاون امور صنایع وزارتخانه با استفاده از کلیه پتانسیل ها موضوع منطقه صنعتی مشترک را با همکاری طرف آذربایجانی پیگیری کند.

همچنین توافق شد در حوزه حضور برندهای نساجی، پوشاک و صنایع غذایی همکاری ها افزایش یابد. برگزاری نمایشگاه توانمندی های حوزه تجهیزات صنعتی و محصولات نهایی از دیگر توافقات نشست دو طرف بود.

بنا بر اعلام شاتا، وزیر صنعت همچنین در دیدار با صفرممداف رئیس کمیته گمرک آذربایجان با توجه به مناسبات سیاسی و اقتصادی بسیار خوب و نقش و جایگاه گمرک در توسعه این همکاری ها و نیز در آستانه سالگرد 24 ساعته شدن گمرکات آستارا و جلفا بیله سوار که نقش چشمگیری در تداوم این مناسبات دارد از همکاری بسیار خوب گمرکات دو کشور برای توسعه زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری به منظور تسهیل و تسریع در تشریفات گمرکی تشکر و قدردانی کرد.

در این سفر رضا رحمانی علاوه بر موضوعات فوق به ایشان با توجه به اینکه عمده صادرات به منطقه قفقاز و روسیه از طریق جمهوری آذربایجان اتفاق می افتد، خواستار تسهیل در روند امورات گمرکی دو طرف شدند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5138

به "منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید